Rollery do twarzy – sposób na młody wygląd bez skalpela

Masaż twarzy jest naturalną i skuteczną metodą pomagającym zachować młody wygląd na dłużej. Do jego wykonania można używać nie tylko dłoni, ale także akcesoriów. Najpopularniejszymi z nich są rollery do twarzy. Jak prawidłowo je stosować, jakich masażerów unikać i jakich efektów możemy się spodziewać? O tym w dzisiejszym wpisie.

Rolery do twarzy – co to jest?

Moda na rollowanie twarzy przyszła do nas z Azji. Rollery to specjalne masażery, które wykorzystuje się do pielęgnacji twarzy w domowym zaciszu. Pozwalają one wzbogacić rutynę pielęgnacyjną i sprawić, że będzie ona bardziej skuteczna. Są polecane zwłaszcza w przypadku cery dojrzałej oraz jako element pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Działanie masażera zależy głównie od kształtu rolki oraz materiału, z jakiego jest on wykonany. Warto zdecydować się na roller z szerszą końcówką przeznaczoną do masażu twarzy oraz węższą, która doskonale wpasowuje się w okolice oczu.

Jadeitowy czy kwarcowy roller do twarzy?

Obecnie jednymi z najbardziej popularnych rollerów są te wykonane z kamienia. Takie rozwiązanie sprawia, że akcesorium nie tylko pięknie się prezentuje, ale ma też działanie chłodzące. Dzięki temu zmniejsza obrzęk twarzy czy opuchliznę pod oczami. Wiele osób zastanawia się jednak czy sam wybór kamienia wpływa znacząco na działanie masażera.
Według litoterapii, czyli metody leczenia kamieniami, możliwe jest wpłynięcie za pomocą minerałów na ludzki organizm. Warto jednak mieć na uwadze, że są to terapie zaliczane do medycyny niekonwencjonalnej, a sam kamienny masażer ma kontakt ze skórą jedynie kilka minut dziennie. Warto natomiast zwrócić uwagę na to, aby roller faktycznie został wykonany z naturalnego kamienia. Minerał sprawi, że masażer będzie zachowywał chłód, przez co masaż twarzy będzie znacznie bardziej efektywny.
Dlatego w tym przypadku radzimy kierować się przede wszystkim aspektami wizualnymi. Gadżet, który zdobi toaletkę, zdecydowanie bardziej zachęca do korzystania z niego, a w przypadku masażu twarzy regularność to podstawa. Jeśli zastanawiasz się, czy lepszy będzie roller jadeitowy, czy kwarcowy, po prostu wybierz masażer z kamienia, który bardziej Ci się podoba.

Roller do twarzy jak używać?

Zanim rozpoczniesz masaż rollerem, najpierw musisz zadbać o dokładne oczyszczenie skóry. Po demakijażu należy nałożyć na twarz produkt, który zapewni odpowiedni poślizg. Do tego celu świetnie sprawdzi się krem lub olejek do twarzy.
Przed wykonaniem pierwszych ruchów rollerem, warto pobudzić skórę, wykonując delikatny masaż dłońmi. Następnie można przejść do stosowania rollera. Jeśli zależy Ci na tym, aby masaż zmniejszał efekt opuchniętej twarzy, możesz przed jego wykonaniem włożyć roller do lodówki.
Jest bardzo wiele metod stosowania rollerów do twarzy. Warto pamiętać, że najważniejszą zasadą masażu jest wykonywanie ruchów od wewnętrznej do zewnętrznej części twarzy. Należy również zwrócić uwagę na to, aby podczas wykonywania masażu nie naciągać skóry, ponieważ spowoduje to efekt odwrotny do zamierzonego i przyspieszy jej starzenie.
Aby rezultaty stosowania masażera były widoczne, należy robić to regularnie. Metoda ta jest na tyle nieinwazyjna, że może być stosowana nawet dwa razy dziennie.
Rano pozwoli zmniejszyć opuchliznę twarzy czy efekt podkrążonych oczu, natomiast wieczorem będzie działać relaksująco i wzmocni działanie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Roller do twarzy – efekty

Należy pamiętać, że rolowanie twarzy to metoda nieinwazyjna, więc na rezultaty jej stosowania przyjdą z czasem. Możesz się spodziewać:

  • zmniejszenia obrzęków twarzy oraz redukcji worków pod oczami,
  • poprawy owalu twarzy,
  • zmniejszenia widoczności niewielkich zmarszczek,
  • zmniejszenia zaczerwienień za sprawą chłodzących właściwości kamieni,
  • delikatnego pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu,
  • poprawy krążenia limfy.

Efekt ukojenia skóry czy zmniejszenia opuchlizny możesz zobaczyć nawet już po pierwszym masażu, jednak na dalsze efekty trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka tygodni.

Derma roller do twarzy z igiełkami

Derma roller do twarzy z igiełkami

Na rynku znajdziemy także derma rollery wyposażone w igiełki. Masaż z wykorzystaniem takiego gadżetu ma na celu wywołać mikrouszkodzenia w skórze, co skutkuje kontrolowanym stanem zapalnym i pobudzeniem procesów naprawczych.
Niestety przeprowadzanie tego rodzaju zabiegów w domu nie jest całkowicie bezpieczne z kilku powodów. Po pierwsze nie każde urządzenie tego typu jest wyposażone w odpowiedniej grubości igły. Zbyt grube wypustki, zamiast pobudzać skórę do pracy, będą ją szarpać i działać na nią niszczącą przyspieszając starzenie. Poza tym pozostaje jeszcze kwestia dobrania odpowiedniej długości igieł do typu skóry oraz jej problemu.
Również należy wiedzieć, że ze względu na przerwanie ciągłości skóry do zabiegu tego typu istnieje wiele przeciwwskazań. Dlatego osoba, która nie została przeszkolona z zakresu zabiegów z użyciem derma rollera, nie powinna w ogóle ich wykonywać.
Ostatnią problematyczną kwestią stosowania derma rollerów w domu jest zachowanie higieny. Aby urządzenie tego typu było w pełni bezpieczne, po każdym użyciu powinno być dezynfekowane, a nawet sterylizowane w autoklawie, co oczywiście nie jest możliwe w domowych warunkach.
Dlatego, jeżeli chcesz korzystać z zabiegów z użyciem derma rollera, umów się do specjalisty na zabieg.