Naturalne świece zapachowe

Świece zapachowe są doskonałą ozdobą domu. Wprowadzają do niego przytulną atmosferę i roztaczają kojący aromat. Ważne jednak, aby wybierać świece zapachowe naturalne. Dlaczego? Ponieważ podczas spalania nie wydzielają szkodliwych dla zdrowia substancji, są bezpieczne i ekologiczne. W ofercie naszego sklepu znajdują się naturalne zapachowe świece wysokiej jakości. Są idealnym pomysłem na prezent i pozwalają na dobór zapachu wedle upodobań.

Naturalne świece zapachowe, czyli jakie?

Naturalne świece zapachowe

Wraz ze wzrostem świadomości na temat ekologicznych rozwiązań coraz większą popularność zyskują naturalne świece zapachowe. Jak zrobić je samemu? Potrzeba do tego oczywiście odrobinę zmysłu artystycznego oraz umiejętności komponowania zapachów. Obecnie na rynku jest mnóstwo gotowych, wysokiej jakości, zapachowych świec naturalnych w atrakcyjnych cenach. Zatem także osoby, które nie przepadają za samodzielnym wykonywaniem świec, mogą korzystać z tych ręcznie robionych. Kluczową kwestią, jeżeli chodzi o tworzenie naturalnych świec jest oczywiście wosk. Możemy znaleźć świece z wosku kokosowego, palmowego, rzepakowego. Największą popularnością cieszą się jednak naturalne świece zapachowe sojowe. Takie świece podczas palenia nie kopcą się oraz nie uwalniają negatywnie wpływających na układ oddechowy związków. Jako substancje aromatyzujące są używane naturalne olejki zapachowe i eteryczne. Oczywiście istotny jest również knot wykorzystywany do tworzenia świecy. W produkcji świec naturalnych stosuje się knoty wykonane z bawełnianego sznurka lub drewna. Aby produkt był również dobry dla środowiska, świece umieszcza się w szklanych słoikach i metalowych opakowaniach. Ogranicza to ilość wykorzystywanego plastiku, a świece w ekologicznych słojach są piękną dekoracją.

Jak używać naturalnych świec zapachowych?

Palenie naturalnych świec zapachowych jest proste i oczywiście podobne do palenia tych konwencjonalnych. Warto jednak skorzystać z kilku podpowiedzi, aby świece dobrze się wypalały, a ich użytkowanie było bezpieczne. Pierwszą sprawą, na którą warto zwrócić uwagę jest długość knota. Przed pierwszym zapaleniem powinniśmy go skrócić do długości 4-5 mm. Dzięki temu płomień będzie równomierny, a świeca nie będzie się kopcić. Za pierwszym razem naturalna świeca zapachowa powinna palić tak długo, aż wosk nie rozpuści się na całej powierzchni. W zależności od wielkości świecy trwa to około 3 – 4 godziny i zapobiega tworzeniu się w świecy tunelu. Palące się świece powinny znajdować się pod nadzorem, z dala od przeciągu, w miejscu niedostępnym dla zwierząt i dzieci. Nie należy nakładać pokrywki na świecę bezpośrednio po zgaszeniu, tylko odczekać parę minut aż wosk zastygnie. Wszystko to sprawi, że będziemy mogli cieszyć się aromatem świec jeszcze dłużej.

Przejrzyj naszą ofertę naturalnych świec zapachowcy i wybierz swój ulubiony aromat do domu!