Naturalne kosmetyki do makijażu ust

Czy wiesz, że kobieta może zjadać ponad 3 kg szminki w ciągu całego życia? To szokujący fakt, który uświadamia nam jak istotny jest wybór kosmetyków, stosowanych do codziennego makijażu. Ważne jest nie tylko to, jak trwały jest produkt oraz czy dobrze prezentuje się na ustach. Szminki i pomadki podczas mówienia czy jedzenia z łatwością przedostają się do naszego organizmu. Dlatego proponujemy naszym klientkom naturalne kosmetyki do makijażu ust, które nadają wargom piękny kolor, pielęgnują je i nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji.

Dlaczego warto wybierać naturalne kosmetyki do makijażu ust?

Naturalne kosmetyki do makijażu ust

Wiele kobiet nie widzi potrzeby zmiany swojej ulubionej pomadki na naturalną. Oczekują od kosmetyków jedynie ładnego odcienia i trwałości. Jednak to zdecydowanie za mało. Dobra szminka powinna być również bezpieczna dla naszego zdrowia i przyjazna środowisku. Pomadki dostępne w drogeriach często bazują na parafinie, czyli pochodnej ropy naftowej. Jako konserwantów w takich produktach używa się alergizujących parabenów. Badania wykazały, że w wielu dostępnych na rynku pomadkach znajduje się także silnie toksyczny dla ludzkiego organizmu ołów. Z pewnością nie jest to coś, co chcielibyśmy nakładać na swoje usta. Alternatywą dla takich produktów są oczywiście naturalne pomadki do ust. Łączą one w sobie zalety szeroko dostępnych w sklepach kosmetyków, a przy tym nie uczulają i pielęgnują delikatną skórę ust.

Naturalna pomadka do ust

Skóra ust potrzebuje specjalnego traktowania. Jest narażona na działanie czynników zewnętrznych takich jak wiatr, słońce czy mróz. Naturalna pomadka do ust nie tylko uzupełni makijaż, ale dzięki zawartości dobroczynnych składników będzie działała pielęgnująco. Ekologiczne szminki bazują na naturalnych olejach, masłach roślinnych i woskach. Nawilżają one skórę ust, chronią ją przed wysuszeniem i są bezpieczne dla naszego zdrowia. Naturalne pomadki nie zawierają kontrowersyjnych konserwantów i metali ciężkich. Posiadają w swoim składzie tylko naturalne barwniki, które zapewniają piękny i intensywny odcień. Są dobrą opcją dla alergików oraz osób z wymagającą skórą ust. Naturalne szminki, podobnie jak te tradycyjne, są dostępne w wielu kolorach o różnych wykończeniach. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośniczki matowych pomadek jak i tych kremowych. Są trwałe oraz dobrze napigmentowane, można wśród nich wybrać kosmetyk do codziennego makijażu oraz na wielkie wyjście.

Przejrzyj nasze propozycje naturalnych kosmetyków do ust i odmień swój makijaż na lepsze!