Naturalne kosmetyki do ciała

Żyjemy w zanieczyszczonym środowisku. Woda którą pijemy, powietrze którym oddychamy a nawet jedzenie które spożywamy, umożliwiają nam funkcjonowanie, ale jednocześnie są źródłem przedostawania się do organizmu szkodliwych substancji. Tym bardziej powinniśmy wybierać naturalne produkty zawsze, gdy jest to możliwe.

Naturalne kosmetyki do ciała pozwalają zachować piękny i zdrowy wygląd bez negatywnego wpływu na środowisko. Dlatego właśnie naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, kosmetyki bez konserwantów i bez chemii, stanowią logiczny wybór, jeśli chcemy cieszyć się naszym ciałem, nie degradując przy tym przyrody.

Jak wybierać ekologiczne kosmetyki?

W naszej drogerii internetowej regularnie poszerzana jest oferta naturalnych kosmetyków. Oferujemy więc naturalne kosmetyki do kąpieli, naturalne mydła, naturalne kosmetyki do pielęgnacji dłoni, naturalne dezodoranty i antyperspiranty, naturalne pasty do zębów, naturalne kosmetyki do higieny jamy ustnej, a nawet naturalne kosmetyki do pielęgnacji stóp, naturalne kosmetyki do higieny intymnej czy naturalne kosmetyki do opalania.

Tak duży wybór może sprawiać, że czujemy się nieco zagubieni. Na co zwracać uwagę przy wyborze naturalnych kosmetyków?

  • Skład: Powinien być naturalny w co najmniej 90 procentach. Warto sprawdzać ulotkę, ponieważ wielu producentów oznacza jako ekologiczne produkty do pielęgnacji ciała także kosmetyki zawierające tylko symboliczne ilości naturalnych składników.
  • Testowanie na zwierzętach: W Polsce jest to już zabronione, ale może dotyczyć kosmetyków sprowadzanych zza granicy. Dla wegan istotna jest też informacja, czy któryś ze składników nie jest pochodzenia zwierzęcego.
  • Cena: Naturalne kosmetyki do ciała nie muszą być drogie. O cenie decyduje często popyt na dany produkt, dlatego warto zweryfikować ją w kilku miejscach. W wielu przypadkach ekologiczny system produkcji faktycznie będzie bardziej kosztowny, co przełoży się na cenę kosmetyku. Wówczas możemy zdecydować, czy korzyści wynikające z jego użytkowania są warte większego wydatku.
  • Opakowanie: Również i ono powinno być wykonane z ekologicznych surowców, np. pochodzących z recyklingu.

Czy naturalne kosmetyki są skuteczne?

Wszechobecna chemia zdołała podkopać nasze zaufanie do natury. Być może zastanawiasz się, czy ekologiczne kosmetyki będą działać równie skutecznie, jak te sztuczne. Odpowiedź brzmi: będą działać znacznie lepiej!

Dobroczynne działanie naturalnych komponentów znane jest od tysiącleci. W składzie ekologicznych kosmetyków znajdziemy m.in. olejki eteryczne, wyciągi z ziół i kwiatów, sole i tlenki mineralne, naturalne emolienty (nawilżacze), czasami także składniki pochodzenia zwierzęcego (np. śluz ślimaka, wosk pszczeli).

Sprawdź naszą ofertę naturalnych kosmetyków do ciała i zatroszcz się o siebie w zgodzie z przyrodą.