Naturalne kosmetyki do depilacji

Depilacja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w domowym zaciszu. Uzyskanie efektu gładkiej skóry bez zbędnego owłosienia wymaga jednak odpowiedniej i troskliwej pielęgnacji. Szeroko dostępne w drogeriach preparaty do depilacji nie są ekologiczne i mogą powodować powstawanie podrażnień. Warto zmienić swoje konwencjonalne produkty do depilacji na te naturalne. Będą one równie skuteczne, a przy tym odżywią i ukoją skórę.

Dlaczego warto wybrać naturalne kosmetyki do depilacji?

Naturalne kosmetyki do depilacji

Niezależnie od tego, czy stosujesz maszynkę do golenia, krem do depilacji czy wosk w paskach dla wszystkich tych produktów, możesz znaleźć naturalną alternatywę. Taka zmiana wpłynie pozytywnie na Twoją skórę, a po zabiegu będzie gładka i nawilżona. Drogeryjne żele i pianki do golenia zawierają w swoim składzie silne substancje myjące, które wysuszają naskórek. Po takim zabiegu skóra jest podrażniona i wymaga intensywnej regeneracji. Z kolei popularne kremy do depilacji są oparte na substancjach chemicznych, które rozpuszczają niechciane włoski. Te związki nie są jednak obojętne dla naszej skóry. Mogą powodować podrażnienia, a nawet reakcje alergiczne.

Krem do depilacji nie może być również nakładany na drobne ranki czy uszkodzenia. Inną powszechną metodą jest usuwanie owłosienia przy pomocy wosku. Zapewnia on gładką skórę nawet na kilka tygodni. Jednak syntetyczne woski do depilacji są szkodliwe dla skóry i środowiska. Zabieg wiąże się z produkcją sporej ilości odpadów, zwłaszcza jeżeli depilujemy całe ciało. W składzie takich wosków znajdziemy także sztuczne barwniki i substancje zapachowe. Uatrakcyjniają one użytkowanie preparatów, jednak zwiększają także ich potencjał alergizujący.

Naturalna depilacja

Jakie zatem naturalne kosmetyki do depilacji wybierać, aby cieszyć się gładką skórą bez podrażnień?

  • Naturalne mydła do golenia – zastąpią pianki oraz żele. Zapewnią gładki poślizg maszynce podczas golenia. Delikatnie się pienią i skutecznie zmiękczają włoski, aby były łatwiejsze do usunięcia. Naturalne mydła bazują na cennych olejach, które nie wysuszą skóry i zredukują ryzyko podrażnień.
  • Pasta cukrowa – to doskonały zamiennik wosku w duchu zero waste. Jest w pełni ekologiczny, ponieważ zawiera w swoim składzie cukier i sok z cytryny. Do depilacji pastą cukrową niepotrzebne są paski, zatem ilość odpadów pozostałych po zabiegu jest zredukowana do minimum. Oprócz tego zaletą pasty cukrowej jest sposób wykonywania zabiegu. Włoski są wyrywane z włosem, co zmniejsza dyskomfort podczas depilacji i jest mniej obciążające dla skóry.
  • Żel aloesowy, ałun i naturalne olejki – kluczem do doskonałych efektów zabiegu depilacji jest również właściwa pielęgnacja po jej wykonaniu. Dla złagodzenia podrażnień po goleniu i nawilżenia świetnie sprawdzi się żel aloesowy. Jest silnie łagodzący i działa antybakteryjnie. Ałun warto mieć w zanadrzu, zwłaszcza jeżeli mamy tendencje do zacinania się podczas golenia. Zatamuje on drobne krwawienie i zdezynfekuje rankę. Dla podbicia efektu gładkiej i miękkiej skóry dobrze jest zastosować naturalne oleje, bądź naturalne kosmetyki po depilacji, oparte na łagodzących ekstraktach.

Wybierz naturalne kosmetyki do depilacji z naszego sklepu i ciesz się gładką i zdrową skórą!