Naturalne kosmetyki do pielęgnacji ust

Świadomość ekologiczna w społeczeństwie rośnie z roku na rok. Jeszcze kilka lat temu mało kto zadawał sobie trud przeczytania składu kosmetyku, zaś obecność chemikaliów w preparatach do pielęgnacji ciała uważaliśmy za sprawę oczywistą.

Dziś na szczęście coraz lepiej rozumiemy zbawienny wpływ naturalnych kosmetyków nie tylko na piękny wygląd, ale i na nasze zdrowie. Dlatego zamiast syntetycznych środków oferowanych przez wielkie koncerny, chętnie sięgamy po bio kosmetyki, wytwarzane przez manufaktury i rodzinne firmy, produkowane z poszanowaniem środowiska i wdzięcznością za dary natury.

W twojej ekologicznej kosmetyczce jest już naturalny krem do twarzy, naturalna pasta do zębów i naturalny szampon? Czas, aby znalazły się w niej również naturalne kosmetyki do pielęgnacji ust.

Dlaczego warto wybierać ekologiczne kosmetyki do pielęgnacji ust?

Usta to element naszej twarzy szczególnie narażony na działanie warunków zewnętrznych. Ich delikatna struktura sprawia, że przez cały rok powinny być troskliwie pielęgnowane. Zimą pod wpływem mrozu usta tracą elastyczność, a powietrze z kaloryfera dodatkowo przyczynia się do ich pękania. Latem pod wpływem bardzo częstej ekspozycji na słońce, nasze usta są napięte i bardzo wysuszone.

Ratunkiem dla spierzchniętych i zmęczonych ust są ekologiczne kosmetyki. Naturalny peeling do ust pozwoli w szczególnie delikatny sposób pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Naturalny balsam do ust nawilży je i odbuduje warstwę lipidową niezbędną do zatrzymywania wody w komórkach. Naturalne pomadki do ust podkreślą urodę bez niszczenia ust szkodliwymi sztucznymi barwnikami.

W skład naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ust wchodzą przede wszystkim ekologiczne oleje roślinne, masła oraz woski. Z myślą o weganach powstały balsamy z woskiem roślinnym zamiast pszczelim. Znajdują się w nich naturalnie występujące witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe, wnikające w głębokie warstwy skóry i odżywiające usta, a nie tylko przykrywające spierzchnięty naskórek warstwą nieoddychającego silikonu.

Naturalne balsamy do ust

Balsam do ust to jeden z kosmetyków, po który sięgamy kilka razy dziennie – po myciu twarzy, po szczotkowaniu zębów, przed wyjściem na zewnątrz, w trakcie standardowych czynności. Dlatego właśnie powinniśmy wybrać ekologiczny balsam do ust – aby przez cały dzień korzystać z dobrodziejstw natury.

Większość syntetycznych pomadek nawilża tylko wierzchnią warstwę skóry. Po ich zastosowaniu usta są tłuste i błyszczące, ale wewnątrz pozostają suche i nieodżywione. Naturalne balsamy do ust zawierają składniki wnikające głęboko w skórę, zmiękczające i nawilżające usta od środka.

W zależności od preferencji, możemy wybrać ekologiczny balsam do ust w sztyfcie lub naturalny balsam do ust w formie kremu. Oba sprawdzą się świetnie i sprawią, że zapomnisz o problemie suchych ust.

Zobacz, jakie naturalne kosmetyki do pielęgnacji ust znajdują się w naszej ofercie i pozwól naturze zatroszczyć się o twoje usta.