Naturalne odżywki i płukanki do włosów

Na pielęgnację włosów nie ma jednej łatwej recepty. Podobnie jak w przypadku skóry, to typ włosa decyduje o tym, co należy zastosować. Kuracja bardzo pomocna przy włosach przetłuszczających się, z oczywistych względów nie może być stosowana na włosy suche.

Naturalne kosmetyki do włosów mają tę przewagę nad syntetycznymi, że działają w sposób zgodny z biologią naszego organizmu. Naturalne odżywki do włosów nie zawierają składników mogących powodować reakcje alergiczne. Naturalne płukanki do włosów odżywiają, wygładzają, dodają objętości – a wszystko to bez parabenów, bez SLS i SLES, bez silikonów. Ich działanie nie jest przy tym bynajmniej słabsze, niż syntetycznych kosmetyków. Dzięki zastosowaniu substancji organicznych wyselekcjonowanych przez specjalistów pod kątem konkretnych typów włosa i problemów z włosami, możesz teraz zadbać o odżywienie włosów w sposób ekologiczny.

Naturalne odżywki do włosów – skład i działanie

Zadaniem odżywki jest odbudowa zniszczonego włosa, wzmocnienie go i zapewnienie warstwy ochronnej dającej pewność, że pożądane składniki odżywcze nie będą wypłukiwane czy nie wyparują razem z wodą. Ponadto odżywka może także wspomagać rozczesywanie, nadawać objętości czy zmiękczać niesforne kosmyki. Co powinno wejść w skład naturalnej odżywki do włosów?

  • Olejki roślinne: Naturalne olejki do włosów to wyciskane na zimno oleje pochodzące z roślin mających pozytywny wpływ na wygląd i zdrowie włosów. Mogą być pozyskiwane z rodzimych roślin (jak olej z siemienia lnianego), albo też z roślin egzotycznych, spoza naszej strefy klimatycznej (jak olej kokosowy czy arganowy). Nie obawiajmy się ich stosowania – nie powodują one przetłuszczenia skóry głowy. Ich nadmiar może być po użyciu spłukany, a ich celem jest odbudowanie naturalnej warstwy lipidowej włosa, wniknięcie do środka i odżywienie go.
  • Ekstrakty roślinne: pozyskiwane inną metodą niż oleje, ale mające podobne właściwości. Odżywiają włos na całej powierzchni (skrzyp polny, pokrzywa), nawilżają włosy suche (prawoślaz, nagietek), oczyszczają i tonizują włosy przetłuszczające się (kora dębowa, krwawnik).
  • Miód: Ma właściwości odkażające, nawilżające i ochronne. Świetnie sprawdza się w pielęgnacji włosów zniszczonych i przesuszonych. Często miód zawierają naturalne maski do włosów, również z uwagi na jego przyjemny zapach.

Odżywka do włosów naturalna a najczęstsze problemy z włosami

Naturalna odżywka do włosów poradzi sobie z różnymi problemami, także tymi, przy których syntetyki były bezsilne.

Na szorstkie, matowe i naelektryzowane włosy warto zastosować naturalne maseczki na włosy. Do mocno przetłuszczającej  się skóry głowy polecany jest naturalny peeling do skóry głowy oraz tonizujące glinki naturalne do włosów. Splątane gęste włosy warto nawet umyć samą odżywką jak szamponem, co ułatwi ich rozczesywanie i ochroni przed kołtunieniem.

 

Przejrzyj naszą ofertę naturalnych odżywek, masek i olejków do włosów i zadbaj naturalnie o piękno twojej fryzury