Naturalne kosmetyki do paznokci

Zadbane paznokcie są dopełnieniem stylizacji każdej kobiety. Lakiery do paznokci pozwalają wyrazić siebie i dają nieograniczone możliwości w wyborze odcieni. Stylizowanie płytki paznokcia stało się tak popularne, że znaczna część kobiet nosi pomalowane paznokcie niemal bez przerwy. Jednak składy konwencjonalnych lakierów i odżywek zawierają substancje, które mają negatywny wpływ na stan paznokci. Warto zatem postawić na bardziej ekologiczne produkty. Dostępne w naszym sklepie naturalne kosmetyki do paznokci pozwalają nie tylko na wybór ulubionego koloru, ale także są bardziej bezpieczne i oparte na składnikach pochodzenia roślinnego.

Naturalny, ekologiczny lakier do paznokci. Dlaczego warto?

Naturalne kosmetyki do paznokci

Większość lakierów dostępnych w sklepach kosmetycznych jest oparta na substancjach chemicznych, które wysuszają płytkę paznokcia i mogą powodować reakcję uczuleniowe. Dzieje się tak, ponieważ w ich składzie znajduje się aceton, siarczany, formaldehydy oraz parabeny. Opary tych substancji, które wdychamy podczas aplikacji, działają drażniąco na drogi oddechowe. Syntetyczne lakiery mają także negatywny wpływ na środowisko, ponieważ zawierają mikroplastik. Dlatego zdecydowanie lepszą opcją będą lakiery do paznokci naturalne. Bazują na nietoksycznych składnikach, a przy tym są równie trwałe co tradycyjne lakiery do paznokci. Z powodzeniem utrzymują się 7 dni przy wykonywaniu codziennych czynności. Nie niszczą płytki paznokcia i nie powodują odbarwiania się jej nawet po aplikacji intensywnych kolorów. Podczas nakładania ekologiczny lakier do paznokci nie uwalnia chemicznego zapachu. To sprawia, że malowanie paznokci jest jeszcze bardziej przyjemne i relaksujące!

Jak zrobić naturalny manicure?

Kiedy już wybierzesz swój ulubiony odcień naturalnego lakieru do paznokci, czas na manicure. Aby był trwalszy i pięknie się prezentował, warto zastosować poniższe wskazówki:

Zmyj stary lakier przy pomocy bezacetonowego zmywacza. Dobrze jest wybrać taki, który w swoim składzie zawiera dodatkowo olejki lub witaminy. Te składniki zrównoważą wysuszające działanie zmywacza.

Aby zmiękczyć skórki zanurz palce w miseczce z ciepłą wodą z dodatkiem pielęgnacyjnych olejków.

Następnie odsuń skórki przy pomocy drewnianego patyczka. Nie ma potrzeby ich wycinać, gdyż będzie to stymulowało narastanie skórek na paznokieć.

Po tej czynności spiłuj płytkę paznokcia na wybrany kształt. Zawsze staraj się piłować w jedną stronę, np. od lewej do prawej. Zmniejszysz w ten sposób ryzyko rozdwajania się płytki.

Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie paznokcia. Odpowiednie przygotowanie płytki znacznie ułatwi przylgnięcie lakieru do powierzchni paznokcia. Można do tego celu wykorzystać zwykły spirytus kosmetyczny.

Następnie nałóż wybrany przez siebie naturalny lakier do paznokci. Dla pogłębienia koloru zastosuj dwie cienkie warstwy. Jeżeli twoje paznokcie potrzebują dodatkowej pielęgnacji, doskonale sprawdzi się naturalna odżywka do paznokci. Przyspieszy wzrost płytki i zapobiegnie jej łamaniu.

Odżywka może być stosowana samodzielnie lub jako baza pod lakier.
Na koniec nałóż oliwkę do skórek, aby je nawilżyć i odżywić.
Ciesz się pięknym i naturalnym manicure!

Szalej z kolorami i zadbaj o swoje dłonie! Przejrzyj naszą ofertę naturalnych kosmetyków do paznokci.