Naturalne środki do sprzątania

Zalety naturalnych kosmetyków są już powszechnie znane i rzadko kogo trzeba przekonywać od wyższości ekologicznych kremów czy szamponów nad syntetykami. Jeśli chodzi o ekologiczne środki do sprzątania, często mamy jednak wątpliwości. Czy poradzą sobie one z uciążliwymi zabrudzeniami? Czy naturalne środki czystości wystarczą do zachowania porządku w domu?

Jeśli nadal się wahasz, sprawdź skład ekologicznych środków do sprzątania oraz ich bogatą ofertę w naszej drogerii internetowej.

Dlaczego warto wybierać ekologiczne środki do sprzątania?

Wystarczy przyjrzeć się składom popularnych detergentów by zrozumieć, że wybór produktów naturalnych jest niezbędny dla zachowania zdrowia i zadbania o nasze środowisko.

Syntetyczne preparaty do sprzątania zawierają przede wszystkim bardzo agresywne substancje chemiczne: amoniak, chlor, formaldehyd, fosforany. Są one niewątpliwie skuteczne w usuwaniu zabrudzeń, ale jednocześnie nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. Mogą wywoływać silne reakcje alergiczne i zatrucia. Po sprzątaniu odczuwasz mdłości, zawroty i bóle głowy? Masz wysypkę, odczuwasz świąd a twoje oczy, nos i gardło są podrażnione? To tylko łagodniejsze skutki uboczne syntetyków. Większość z nich to toksyny, niektóre nawet silnie żrące i rakotwórcze. Zastanów się, czy aby na pewno chcesz otaczać się ich oparami i korzystać ze sprzętów, które zostały wyczyszczone przy ich pomocy.

Także proces wytwarzania sztucznych produktów do sprzątania jest zniechęcający. Przyczynia się do dewastacji środowiska naturalnego, a plastikowe opakowania dodatkowo powiększają problem. Natychmiastowa rezygnacja z typowych detergentów i zastąpienie ich nieszkodliwymi środkami bio jest jedynym rozsądnym wyborem, jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem i nieskażoną przyrodą.

Ekologiczne środki czystości – wszystko, czego potrzebujesz do sprzątania

Naturalne środki czystości dostępne są w wielu wariantach i umożliwiają utrzymanie porządku w domu od podłóg przed blaty i sanitariaty aż po okna.

Jakie składniki zawierają naturalne środki czystości?

  • Preparaty do kuchni i łazienki: Powinny charakteryzować się dużą siłą działania, ponieważ muszą usuwać problematyczne zabrudzenia: tłuszcz, osad z mydła, kamień. W ich składzie znajduje się ocet, alkohol, soda oczyszczona, kwas cytrynowy, sól kuchenna. Do udrażniania zatkanych rur i dopływów stosowana jest natomiast soda kaustyczna.
  • Środki do mycia podłóg, blatów i innych powierzchni: Zawierają naturalne składniki o właściwościach myjących i odkażających, jak kwas cytrynowy i mydło naturalne. Mogą być uzupełnione o ekologiczne nabłyszczacze, np. wosk pszczeli.
  • Płyny do okien i szyb: Ich głównym składnikiem aktywnym jest ocet. Wzbogacony o substancje chroniące szyby przed zanieczyszczeniami oraz o olejki eteryczne, działa skuteczniej niż syntetyki.

Wybierz z oferty naszego sklepu internetowego naturalne środki do sprzątania: skuteczne, przyjazne dla zdrowia i nieszkodliwe dla środowiska.