Naturalne kosmetyki do kąpieli

Kąpiel jest nie tylko niezbędna dla zachowania zdrowia, ale też z pewnością należy do najprzyjemniejszych zabiegów higienicznych. Za pomocą wody możemy stymulować organizm do wykazywania określonych reakcji. Chłodny prysznic pod strumieniem o dużym ciśnieniu podziała energetycznie – rano doda sił na cały dzień, latem przyniesie orzeźwienie. Niespieszna gorąca kąpiel stanowić będzie idealny wieczorny relaks, pomoże również rozgrzać się gdy przemarzniemy, skutecznie chroniąc przed przeziębieniem.

Zarówno pod prysznic jak i do wanny, warto wybierać naturalne kosmetyki do kąpieli. Zawarte w nich ekstrakty z ziół i roślin, naturalne oleje i emolienty oraz ekologiczne substancje zapachowe, głęboko oczyszczą i odżywią skórę a przy tym użytkowanie ich będzie prawdziwą przyjemnością.

Dlaczego warto wybierać ekologiczne kosmetyki do kąpieli?

Kąpiel to zabieg kompleksowy, umożliwiający jednoczesne zadbanie o całe ciało. Użyte w trakcie mycia kosmetyki będą więc oddziaływać na skórę na całej jej powierzchni. Warto więc zastosować naturalne kosmetyki do kąpieli. Dzięki temu zapewnimy naszej skórze pielęgnację i ochronę na najwyższym poziomie.

Środki do kąpieli maja za zadanie usunąć z naszej skóry zarówno zanieczyszczenia z otoczenia, które przylgnęły do niej w trakcie dnia (np. kurz i różnorodne zabrudzenia powstałe podczas standardowych aktywności), jak i te wytworzone w naturalny sposób przez nasze ciało (łój, pot, złuszczony naskórek). Najlepiej zabieg pielęgnacyjny przeprowadzić wieczorem, gdyż po całym dniu skóra zdążyła już pokryć się nieprzyjemną warstwą. Przekładanie kąpieli na rano jest niekorzystne, ponieważ w zatkanych porach może dochodzić do powstawania stanów zapalnych a nieoczyszczony naskórek stanie się pożywką dla roztoczy w pościeli.

Spośród bio kosmetyków do kąpieli wybrać możemy naturalne mydło, które w przeciwieństwie do syntetyków, nie będzie naruszało warstwy lipidowej skóry, lecz odżywi ją i zmiękczy, a poza tym oczywiście dokładnie oczyści. Ekologiczny płyn do kąpieli lub naturalny olejek do wanny pozwolą się zrelaksować i delektować przyjemnym zapachem. Naturalne sole do kąpieli zmniejszą napięcie mięśni i zdezynfekują skórę, ale trzeba używać ich z umiarem, by nie powodować przesuszania i urazów.

Naturalny żel pod prysznic

Do codziennej higieny ciała lepiej stosować prysznic – pobudzi on krążenie i szybko rozprawi się z brudem. Długie wylegiwanie się w wannie jest przyjemne i zdecydowanie zalecane od czasu do czasu, w formie relaksu, jednak zbyt często powtarzane prowadzi do spadku odporności i podrażnienia skóry.

Ekologiczny żel pod prysznic łączy w sobie zalety mydła i płynu do kąpieli, a czasami również szamponu. W jego składzie znajdują się naturalne ekstrakty roślinne, dzięki którym skóra jest dokładnie czyszczona, a także ekologiczne olejki i emolienty, które dbają o jej odżywienie i nawilżenie.

Wybierz naturalne kosmetyki do kąpieli z bogatej oferty naszej ekologicznej drogerii internetowej.