You are currently viewing Błoto z Morza Martwego – sekret piękna prosto z Jordanii
Błoto z Morza Martwego – sekret piękna prosto z Jordanii

Błoto z Morza Martwego – sekret piękna prosto z Jordanii

Surowce pozyskiwane z Morza Martwego są bardzo cenione ze względu na ich prozdrowotne i pielęgnacyjne właściwości. Pomimo nieustannie zmieniających się trendów na rynku kosmetycznym preparaty z zawartością tego składnika wciąż cieszą się dużym uznaniem. Błoto z Morza Martwego jest wykorzystywane zarówno w profesjonalnych gabinetach, jak i w domowej pielęgnacji. Dlaczego ten naturalny produkt ma tak pozytywne działanie na skórę i w jaki sposób go stosować? Oto niezbędne informacje dotyczące wykorzystania Błota z Morza Martwego w kosmetyce.

Błoto z Morza Martwego – pozyskiwanie

Morze Martwe tak naprawdę jest słonym jeziorem bezodpływowym położonym w Jordanii. Swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza wysokiemu zasoleniu i rozpuszczonym w wodzie składnikom mineralnym. Morze Martwe ma ośmiokrotnie wyższe stężenie soli w porównaniu z wodą oceaniczną. Błoto z niego pozyskiwane jest bogate w minerały, takie jak potas, magnez, żelazo, jod czy wapń. Do dziś pozyskiwane jest ręcznie i suszone na słońcu, a następnie mielone i dezynfekowane, tak aby zachować jego naturalne właściwości.

Błoto z Morza Martwego – właściwości

Dzięki wysokiej zawartości minerałów błoto z Morza Martwego jest wykorzystywane w wielu zabiegach pielęgnacyjnych, ale także leczniczych. Ma ona działanie:

  • matujące oraz zmniejszające rozszerzone pory,
  • redukujące wydzielanie sebum,
  • oczyszczające i wygładzające skórę,
  • zmniejszające drobne zmarszczki,
  • ujędrniające,
  • antycellulitowe,
  • rozświetlające i ujednolicające koloryt skóry,
  • łagodzące zmiany skórne spowodowane łuszczycą.

Błoto z Morza Martwego na trądzik

Błoto z morza martwego warto włączyć zwłaszcza do pielęgnacji skóry trądzikowej. Reguluje wydzielanie nadmiaru sebum i świetnie wycisza stany zapalne. Wspomaga także gojenie drobnych ran i niweluje zaczerwienienia. Pomaga w oczyszczaniu cery i zmniejsza widoczność zaskórników. Na rynku znajdziemy całe serie kosmetyków naturalnych inspirowanych Morzem Martwym, które są przeznaczone dla cery trądzikowej. Warto jednak stosować także błoto bezpośrednio na skórę, nie tylko w przypadku występowania zmian trądzikowych.

Błoto z Morza Martwego – jak stosować

Ten cenny kosmetyczny surowiec można stosować nie tylko na twarz, ale także na ciało.
Suche błoto należy wymieszać z wodą lub hydrolatem do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Gotową masę można nakładać bezpośrednio na twarz czy ciało lub wzbogacić je o dodatkowe składniki, takie jak oleje roślinne czy olejki eteryczne.
Maskę z błota z należy zaaplikować na twarz i pozostawić na kilkanaście minut. W tym czasie warto spryskiwać ją hydrolatem lub mgiełką, by nie zastygła i nie wywołała podrażnienia skóry.
W przypadku wystąpienia zmian trądzikowych warto nałożyć punktowo maskę z błota i pozostawić ją nawet na całą noc.
Błoto można także wykorzystać jako delikatny peeling mechaniczny. Wystarczy zmieszać odrobinę błota z wodą lub olejkiem i wykonać masaż twarzy, a następnie spłukać całość.
W przypadku występowania cellulitu można wykonać tak zwany body wrapping z wykorzystaniem maski z błota. Błoto należy rozprowadzić na partię, którą chcemy poddać zabiegowi, a następnie szczelnie owinąć się folią, by składniki aktywne silniej zadziałały na skórę.
Błoto z morza martwego można również wykorzystać do relaksującej mięśnie kąpieli lub jako maskę do skóry głowy, która ma za zadanie ograniczyć przetłuszczanie włosów.
Jak widać ten cenny składnik może być wykorzystany przy bardzo wielu problemach skórnych. Warto włączyć go do swojej rutyny pielęgnacyjnej, ponieważ z powodzeniem może zastąpić wiele innych kosmetyków.