You are currently viewing Kosmetyki naturalne dla dziewczynki — co warto podarować małej urodomaniaczce?

Kosmetyki naturalne dla dziewczynki — co warto podarować małej urodomaniaczce?

Czy pielęgnacja jest zarezerwowana dla jedynie dla osób dorosłych? Oczywiście, że nie. Skóra najmłodszych też ma swoje potrzeby, więc warto zacząć dbać o nią już od najmłodszych lat. Dlatego, jeśli masz w domu dziewczynkę, która dopiero zaczyna przygodę z pielęgnacją, pokaż jej jak prawidłowo jej używać i pomóż wybrać dostosowane do wieku kosmetyki. Oto kilka naszych propozycji produktów z naturalnym składem dla najmłodszych urodomaniaczek.

Krem z filtrem

Badania pokazują, że to właśnie w dzieciństwie skóra jest najczęściej eksponowana na promieniowanie słoneczne. Dlatego w tym okresie warto chronić ją szczególnie, gdyż jest delikatna i podatna na oparzenia. Konsekwencje braku ochrony przeciwsłonecznej mogą ujawnić się w dorosłych życiu, powodując szybsze starzenie, a nawet zwiększać ryzyko chorób nowotworowych skóry. Dlatego codzienne stosowanie kremu z filtrem u dzieci to absolutna konieczności. Warto wybrać ten naturalny, bazujący na filtrach mineralnych. Ochrona przed słońcem to dobry nawyk i absolutną podstawą świadomej pielęgnacji, od której warto zacząć swoją przygodę z badaniem o skórę.

Krem nawilżający

Wbrew powszechnemu mitowi wczesne wprowadzanie kosmetyków nie przyczynia się do szybszego powstawania zmarszczek czy wyprysków. Dobry krem nawilżający o naturalnym składzie to doskonałe wsparcie naturalnej bariery hydrolipidowej. Dzięki niej skóra jest odporna na czynniki zewnętrzne. Dlatego warto poszukać bezzapachowego kremu do twarzy, bazującego na naturalnych, lekkich olejach roślinnych, takich jak olej arganowy czy olej jojoba. W okresie letnim lepiej sprawdzą się lekkie żelowe konsystencje, natomiast zimą bogate i bardziej tłuste preparaty, które będą chronić skórę przed wiatrem oraz mrozem.

Pomadka do ust

Dziewczynki uwielbiają podbierać swoim mamom szminki, jednak nie zawsze ich skład jest odpowiedni dla delikatnej skóry dziecka. Świetnie natomiast sprawdzą się naturalne pomadki czy masełka ochronne. Powinny one zawierać naturalne woski, lanolinę i masła roślinne np. kakaowe czy shea. Dodatek witaminy E oraz A zadziałają regenerująco na skórę ust. Taki kosmetyk warto stosować u dzieci zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, by chronić usta przed przesuszeniem i popękaniem.

Preparat do mycia twarzy

Twarzy nie należy myć preparatem przeznaczonym do ciała. Jego działanie może być zbyt agresywne, przez co może pojawić się uczucie ściągnięcia i podrażnienia. Dlatego u dzieci warto zastosować delikatny żel myjący bądź piankę opartą na łagodnych środkach myjących, które nie naruszą naturalnej bariery ochronnej skóry. Najlepiej jest wybierać opcje nieperfumowane lub hipoalergiczne za to z dodatkiem substancji łagodzących oraz ekstraktów np. allantoiny czy wyciągu z aloesu.

Kosmetyk ułatwiający rozczesywanie

To oczywiście opcjonalny krok, jednak jeśli poranne czesanie jest Waszą zmorą, z pewnością warto zainwestować w sprawy ułatwiający rozczesywanie. Należy spryskać nim włosy tuż przed układaniem fryzury, a następnie użyć szczotki lub grzebienia jak zwykle. Dzięki temu włosy będą gładsze i będą miały mniejszą tendencję do powstania kołtunów. Warto wybrać taki z dodatkiem naturalnych emolientów, dzięki czemu włosy będą się również pięknie błyszczeć.

Potrzeby skóry zmieniają się wraz z wiekiem. U dziewczynek w wieku nastoletnim warto rozważyć też stosowanie łagodniej pielęgnacji przeciwtrądzikowej, gdy pojawia się pierwsze problemy skórne.