Naturalne kosmetyki do pielęgnacji dłoni

Pielęgnacja dłoni bywa problematyczna. Stosujemy nieodpowiednie środki myjące, niszczymy ręce płynami do dezynfekcji i detergentami, zapominamy o aplikacji kremu. Przez te błędy skóra na dłoniach robi się blada i matowa, przesusza się, ma tendencje do pękania i swędzenia.

Półki komercyjnych drogerii uginają się od specyfików przeznaczonych do pielęgnacji dłoni. Syntetyczne środki zawierają silikony, które blokują dopływ składników odżywczych do skóry, toksyczne oleje ropopochodne i szkodliwe konserwanty – zamiast pomagać, kremy z takim składem dodatkowo niszczą nasze dłonie. Najlepiej zdecydować się na ekologiczne kosmetyki do pielęgnacji dłoni, takie jak krem do rąk naturalny, ekologiczny peeling do dłoni czy naturalna maseczka do dłoni.

Prawidłowa pielęgnacja dłoni

Troska o dłonie nie jest wcale zadaniem skomplikowanym – wymaga jedynie wyrobienia sobie pewnych mechanizmów i stosowania kilku prostych zasad.

Jak prawidłowo pielęgnować dłonie?

  • Ochrona przed warunkami atmosferycznymi: Pamiętaj o zakładaniu rękawiczek przy niskich temperaturach. Do uprawiania sportu na zewnątrz stosuj cienkie rękawiczki nie tylko zimą, ale też wiosną i jesienią. Latem natomiast stosuj naturalny krem do rąk z filtrem UV.
  • Ochrona przed detergentami: Do prac domowych ubieraj cienki rękawiczki. Zadbaj, aby ich materiał cię nie uczulał (możliwe, że zamiast lateksowych będziesz musiała wybrać nitrylowe, bardziej przyjazne dla skóry). Nie dopuszczaj do przedostawania się wilgoci do wnętrza rękawiczek, zdejmuj je zaraz po użyciu a następnie umyj i nakremuj dłonie.
  • Naturalne środki myjące: W miejscach publicznych to najczęściej niemożliwe, ale w domu wybieraj naturalne mydła, naturalne żele pod prysznic i inne kosmetyki ekologiczne, które nie powodują podrażnień.
  • Krem, peeling, maska: Stosuj odpowiednie bio kosmetyki o pielęgnacji dłoni. Zawsze miej przy sobie krem do rąk naturalny. Regularnie stosuj naturalny peeling do dłoni i nakładaj naturalne maseczki na dłonie, aby odżywić je, nawilżyć i zregenerować.

Co powinien zawierać naturalny krem do rąk?

Krem do rąk naturalny to najlepsza pielęgnacja, jaką możesz zapewnić swoim dłoniom. Swoje dobroczynne właściwości zawdzięcza ekologicznym składnikom, które wykazują łagodne i skuteczne działanie.

Co ma w składzie naturalny krem do rąk?

  • Tłuszcz naturalny: Stanowi on główny składnik kremu i odpowiada za dogłębne nawilżenie. Może to być masło shea, wosk pszczeli, olej jojoba, olej kokosowy, olej lniany.
  • Ekstrakty roślinne: W formie oleju eterycznego lub hydrolatu. Mają one za zadanie zmiękczać, odżywiać, ujędrniać i odmładzać skórę dłoni, np. aloes, rumianek, lawenda, szałwia, róża.
  • Pozostałe dodatki: Efekt nawilżenia i odżywienia pomogą osiągnąć naturalnie występujące witaminy A, E, grupy B i grupy D, a także naturalny kwas hialuronowy czy gliceryna roślinna.

Wybierz naturalny krem do rąk i inne ekologiczne kosmetyki do pielęgnacji dłoni z bogatej oferty naszej drogerii internetowej.