Naturalne kosmetyki do higieny jamy ustnej

Uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Stan naszego uzębienia wpływa na to, jak odbiera nas otoczenie, ale także na komfort naszego życia. Zęby powinniśmy szczotkować minimum dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Substancje występujące w produktach do higieny jamy ustnej, mogą łatwo przedostać się do naszego organizmu. Właśnie z tego powodu należy zwracać szczególną uwagę na składy takich preparatów. Naturalne kosmetyki do higieny jamy ustnej dostępne w naszym asortymencie nie zawierają kontrowersyjnych składników. Zawarte w tych produktach substancje aktywne skutecznie usuwają zanieczyszczenia, a przy tym są w pełni bezpieczne.

Naturalne kosmetyki do higieny jamy ustnej

Naturalna pielęgnacja jamy ustnej

Aby higiena jamy ustnej była skuteczna, powinna skupiać się na dokładnym oczyszczeniu zębów, ale także pielęgnacji delikatnej błony śluzowej oraz dziąseł. Warto stosować różnorodne produkty, które zapewnią kompleksowe działanie. Do szczotkowania zębów dobrze jest wybierać ekologiczną, drewnianą szczoteczkę do zębów. Włosie nie powinno być zbyt twarde, aby nie niszczyć szkliwa i nie kaleczyć dziąseł. Jako preparat myjący najlepiej sprawdzi się naturalna pasta do zębów bądź proszek do higieny jamy ustnej. Takie kosmetyki są oparte na naturalnych ekstraktach i delikatnych substancjach oczyszczających. Wykazują się skutecznością, ale nie powodują podrażnień. Do wybielania zębów stosuję się dodatek naturalnego węgla aktywnego. Aby higiena jamy ustnej była jeszcze bardziej skuteczna należy włączyć do niej także naturalny płyn do płukania ust. W przeciwieństwie do płynów dostępnych w drogeriach nie zawierają alkoholu oraz silnych substancji myjących. Są bogate w wyciągi roślinne i olejki eteryczne, które działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Pomagają w utrzymaniu świeżego oddechu i dają uczucie odświeżenia. Oprócz szczotkowania i korzystania z płynu do płukania warto jest stosować ekologiczną nić dentystyczną. Pomaga ona oczyścić trudno dostępne przestrzenie międzyzębowe.

Dlaczego warto wybierać naturalne kosmetyki do higieny jamy ustnej?

Naturalne kosmetyki do higieny jamy ustnej mają pozytywny wpływ na stan zębów i dziąseł. Pasty do zębów dostępne w drogeriach są oparte na silnie pieniących się oraz wysuszających SLS-ach i SLES-ach. Naturalne pasty bazują na delikatnych substancjach myjących. Zawierają w składzie także ksylitol, który wspomaga remineralizację zębów, sodę oczyszczoną pomagającą usunąć płytkę nazębną oraz olejki eteryczne. W przypadku naturalnych płynów do płukania jamy ustnej rezygnuję się z wysuszającego alkoholu, syntetycznych barwników oraz parabenów. Naturalne kosmetyki do higieny jamy ustnej są polecane dla dzieci, alergików oraz osób ze skłonnością do powstawania aft. Są także bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

Wybierz kosmetyki do higieny jamy ustnej w naszym sklepie i daj się zaskoczyć naturalną świeżością!