Naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała

Pielęgnacja ciała powinna stanowić codzienny rytuał, podobnie jak jedzenie, sen, ruch czy podstawowe zabiegi higieniczne. Tymczasem z uwagi na tempo życia, mamy tendencję do ignorowania naszych bazowych potrzeb. Niezdrowo się odżywiamy, za mało śpimy, nie trenujemy, używamy syntetycznych kosmetyków. Wszystko to sprawia, że własny organizm zaczyna się buntować: spada odporność, pojawiają się reakcje alergiczne, stres, problemy fizyczne i emocjonalne.

Ale ciało jest gotowe w każdym momencie wybaczyć nam nasze błędy. Wystarczy, że zaufamy naturze. Powtarzane cyklicznie dobre praktyki wywrą dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, urodę i samopoczucie. Ich niezbędnym elementem są naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała.

Naturalny balsam do ciała czy naturalne masło do ciała?

Aby skóra pozostawała jędrna, nawilżona i odżywiona, konieczne jest wspomaganie odbudowy jej naturalnej warstwy lipidowej. W tym celu warto zastosować naturalny balsam do ciała lub ekologiczne masło do ciała. Czym różnią się od siebie te dwa kosmetyki?

Naturalny balsam do ciała ma lekką, rzadką konsystencję. Służy on do codziennej, podstawowej pielęgnacji naskórka. Ma działanie nawilżające i wygładzające. Bardzo szybko się wchłania. Eko balsam do ciała należy stosować codziennie po kąpieli, aby uniknąć przesuszania skóry.

Ekologiczne masło do ciała ma cięższą konsystencję. Jego zadaniem jest nie tylko nawilżanie, ale także natłuszczanie i regeneracja głębokich poziomów skóry. Pozostaje na jej powierzchni długo, tworząc warstwę ochronną.

Najlepiej mieć na swojej półce oba kosmetyki: lekki naturalny balsam do ciała do stosowania przez cały rok oraz naturalne masło do ciała, do używania w okresach większego wysuszenia skóry.

Jak działa peeling naturalny?

Naturalne peelingi do ciała służą do złuszczania naskórka i pobudzania krążenia. Mają właściwości rewitalizujące i odżywiające. Pewnym problemem może być wybór ekologicznego peelingu spośród licznych dostępnych na rynku specyfików.

Jaki peeling naturalny do ciała wybrać?

Peeling naturalny gruboziarnisty: Nadaje się do obszarów, gdzie skóra jest grubsza i mocniejsza (np. uda, pośladki, ramiona). Zapewnia intensywne złuszczenie, poprawia ukrwienie i elastyczność. Powinien być stosowane maksymalnie dwa razy w tygodniu, by nie podrażniać skóry.

Peeling naturalny drobnoziarnisty: Peeling ziołowy o drobnym ziarnie działa bardziej powierzchownie, delikatnie oczyszczając i wygładzając. Może być stosowany częściej a także nakładany na delikatne obszary skóry (brzuch, dekolt).

Peeling enzymatyczny naturalny: Nie zawiera drobinek złuszczających, lecz enzymy rozpuszczające martwy naskórek i stymulujące odbudowę skóry. Może być stosowany na każdą partię ciała, także przez osoby z wrażliwą skórą.

Zapoznaj się z bogatą ofertą naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała dostępnych w naszej drogerii internetowej i wybierz naturalny balsam do ciała, naturalny peeling do ciała i naturalne masło do ciała.