Naturalne środki czystości

Dom to miejsce, w którym czujemy się najbezpieczniej. Przestrzeń, w której odpoczywamy, regenerujemy się, spędzamy czas z najbliższymi, pielęgnujemy relacje rodzinne. To dlatego tak bardzo istotne jest dbanie o czystość w domu. Dla większości z nas sprzątanie oznacza kontakt ze sztucznymi środkami chemicznymi. Rzadko jednak zastanawiamy się, jak bardzo negatywnie wpływają one na nas oraz nasze bliższe i dalsze otoczenie.

Tymczasem istnieje sprawdzona i pewna alternatywa dla chemii z drogerii i supermarketów. Domowe środki czystości są przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla użytkowników. Poznaj zalety, którymi charakteryzują się naturalne środki czystości.

Ekologiczne środki czystości

Naturalne środki do sprzątania mogą w pierwszej chwili wzbudzać pewną nieufność. Czy na pewno są równie skuteczne? Czy nie kosztują znacznie więcej? Czy to w ogóle potrzebne- a może eko środki do sprzątania to tylko kwestia mody? Rozwiejmy te wątpliwości.

Przyjazne dla środowiska środki czystości to nie chwilowy kaprys, ale przejaw troski o najbliższych, jak i o cały ekosystem. Substancje znajdujące się w chemii domowej są bowiem w dużej mierze toksyczne dla organizmów żywych. Chlor uszkadza drogi oddechowe i skórę. Benzeny przyczyniają się do występowania nowotworów. Sztuczne molekuły zapachowe powodują silne reakcje alergiczne. Kontakt z używaną w domu agresywną chemią szkodzi osobom narażonym na jej działanie, a jej pozostałości- spłukiwane do odpływów, odparowujące z mytych powierzchni- zanieczyszczają wody gruntowe, glebę i powietrze. Naturalne środki czystości są więc wyborem rozsądnym i odpowiedzialnym. Stosując je jesteśmy pewni, iż nasze racjonalne wybory konsumenckie przyczyniają się do polepszenia jakości życia nas samych i przyszłych pokoleń.

Czy naturalne środki czystości są skuteczne?

Decydując się na ekologiczne środki do sprzątania, nie musimy się obawiać ich mniejszej skuteczności. Substancje znajdujące się w naturalnych produktach poradzą sobie z brudem równie skutecznie, jak znane nam detergenty. Osad z mydła w kabinie prysznicowej usuniesz olejkiem ze skórki cytrynowej. Okna czy płytę indukcyjną wyczyścisz do połysku i bez smug kwasami owocowymi i alkoholem. Naturalne środki do prania nadadzą przyjemny zapach ubraniom za pomocą olejków eterycznych, posiadających dodatkowo właściwości antyseptyczne. Skuteczność, jaką wykazują naturalne środki myjące, może cię zaskoczyć.

Ceny ekologicznych środków do sprzątania

Naturalne środki czystości nie muszą wcale być droższe od typowej chemii. Owszem, wiele drogerii sprzedaje je po bardzo wysokich cenach, licząc na pewną naiwność konsumentów podążających za modnym trendem. W rzeczywistości ekologiczne środki do sprzątania bywają znacznie tańsze, z uwagi na powszechność składników. Analizując cenę weź również pod uwagę wydajność opakowania.

Poznaj naszą ofertę naturalnych środków czystości i dbając o dom, zadbaj o środowisko.