Naturalne kosmetyki do higieny

Kosmetyki do codziennej higieny są przez nas stosowane nawet kilkanaście razy dziennie – żele pod prysznic, szampony, pasty do zębów czy mydła do mycia rąk – mają one z naszą skórą i błonami śluzowymi bardzo częsty kontakt. Z tego powodu tak ważne jest, aby środki, których używamy do utrzymania higieny, były wolne od drażniących i alergizujących substancji. Dlatego w naszym asortymencie znajdziesz tylko w pełni bezpiecznie i naturalne kosmetyki do higieny.

Codzienna higiena zero waste

Naturalne kosmetyki do higieny

Kosmetyki przeznaczone do higieny naszego ciała są przez nas używane u dużej ilości. Jest to oczywiście niezbędne dla zachowania zdrowia, a także dobrego samopoczucia. Niestety po zużyciu takiego produktu plastikowe opakowanie trafia do śmieci i często nie jest poddawane recyklingowi. Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie zmiana codziennych kosmetyków i produktów higienicznych, na te bardziej ekologiczne. Mydła bazujące na pielęgnacyjnych olejach sprawdzą się znacznie lepiej niż popularne żele pod prysznic, pełne substancji zapachowcy i konserwantów. Szampon w kostce oprócz tego, że zajmie niewiele miejsca w łazience, jest niezwykle wydajny i dobrze oczyści skórę głowy. Naturalny dezodorant w puszce będzie delikatniejszy dla skóry i ograniczy powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Wszystko to z korzyścią dla Twojej pielęgnacji, ale także dla planety. Ograniczamy w ten sposób plastik do minimum, nie tracąc przy tym żadnych dobroczynnych właściwości kosmetyku.

Jakie kosmetyki do codziennej higieny warto zamienić na naturalne?

Wiemy, jak ważne jest wybieranie bezpiecznych dla naszego organizmu produktów, zwłaszcza kiedy mają one tak częsty kontakt z naszym ciałem. Oto kilka propozycji na ulepszenie swojej higienicznej rutyny.

Zamień silnie pieniący szampon z SLS-ami, na naturalny szampon w kostce lub taki oparty na delikatnych, roślinnych substancjach myjących.

Zamiast mocno pachnących i drażniących żeli do higieny intymnej z drogerii, wybieraj te łagodne, o naturalnym pH i z zawartością kojących ekstraktów roślinnych.

Żel pod prysznic o intensywnym zapachu czy płyn do kąpieli z dużą ilością barwników są przyjemne w użyciu, ale mogą uczulać i przesuszać skórę. Znacznie lepszym wyborem będą naturalne mydła z zawartością suszonych kwiatów i olejków eterycznych. Dobrze sprawdzą się też naturalne żele i płyny do kąpieli, bazujące na substancjach myjących pochodzenia roślinnego oraz ekstraktach.

Silnie wysuszający anyperspirant ze sztuczną kompozycją zapachową możesz zamienić na delikatniejszy, naturalny dezodorant lub ałun.

Syntetyczne pasty do zębów oparte na intensywnie pieniących się i wysuszających błony śluzowe substancjach, zamień na te naturalne. Doskonale wyczyszczą one zęby, a za sprawą roślinnych ekstraktów zbadają także o dziąsła.

Zmień swoje kosmetyki do codziennej higieny na naturalne! W naszym sklepie znajdziesz produkty bezpieczne dla Twojej skóry i środowiska!