Naturalne kosmetyki do pielęgnacji okolic oczu

Skóra pod oczami jest wybitnie wrażliwa. Znacznie cieńsza niż na reszcie twarzy i niemal pozbawiona naturalnej warstwy lipidowej, łatwo ulega przesuszeniu i podrażnieniom. Jest również wyraźnie gorzej ukrwiona i przez to słabiej odżywiona. To dlatego właśnie nieprzespana noc czy trudniejszy dzień w pracy mogą natychmiast uwidocznić się w postaci worków i sińców.

Komercyjni producenci kosmetyków prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej skomplikowanych środków chemicznych, mających stanowić rozwiązanie problemów ze skórą wokół oczu. Tymczasem nie ma lepszego remedium niż sposoby naturalne. Ekologiczne składniki są łatwiej przyswajalne, działają łagodniej i przynoszą trwalsze efekty. Sprawdź, dlaczego warto wybierać naturalne kosmetyki do pielęgnacji okolic oczu.

Co wyróżnia ekologiczne kosmetyki do pielęgnacji okolic oczu?

Specjalna pielęgnacja okolic oczu staje się niezbędna bardzo wcześnie. Już dwudziestoletnie dziewczyny mogą doświadczać pierwszych problemów z kondycją skóry wokół oczu. Warto też zacząć działać zanim pojawią się cienie czy opuchlizna.

Kosmetyki bez konserwantów do pielęgnacji okolic oczu mają tę przewagę nad syntetykami, że zamiast krótkotrwale maskować mankamenty urody, rozprawiają się skutecznie z ich źródłem. Ich lekka konsystencja nie będzie niepotrzebnie przetłuszczać wrażliwej skóry, ale nawilży ją, uelastyczni i wzmocni.

Bio kosmetyki do okolic oczu używane są w określonej kolejności: najpierw skórę trzeba oczyścić. Posłużą do tego naturalne kosmetyki do demakijażu. Dopiero na tak przygotowaną skórę nakłada się ekologiczne serum pod oczy oraz naturalny krem pod oczy. Kobiety wykonujące codzienny makeup mogą odetchnąć z ulgą – wśród bio kosmetyków do pielęgnacji okolic oczu są też naturalne kosmetyki do makijażu oczu: naturalne cienie do powiek, ekologiczny tusz do rzęs czy naturalna kredka do brwi.

Kosmetyki bez chemii do pielęgnacji okolic oczu mają tę główną zaletę, że działają w zgodzie z biologią naszego organizmu. Nie zatykają porów, nie blokują wnikania odżywczych substancji, ale naturalnie dbają o wrażliwe rejony twarzy.

Naturalny krem pod oczy

Podstawowym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji okolic oczu jest kremu pod oczy. Stosuje się go na noc, aby dać mu czas na działanie. Ekologiczny krem pod oczy ma zatem:

  • Nawilżać: pozwalając wodzie wnikać głęboko, a zatem chroniąc warstwę lipidową. Świetnie działa olej z wiesiołka i inne oleje roślinne.
  • Niwelować cienie i worki: poprzez polepszenie ukrwienia okolic oczu i usprawnienie przepływu limfy. Szukaj w składzie wyciągu z zielonej herbaty, bławatka, kory brzozowej, świetlika.
  • Ujędrniać: stymulując napięcie skóry, przez co zapobiega tworzeniu się zmarszczek i w pewnym stopniu wygładza te już istniejące. Szczególnie dobrze sprawdza się tutaj wyciąg z ziaren kawy oraz masło shea.

Sprawdź, jakie naturalne kosmetyki do pielęgnacji oczu znajdują się w ofercie naszego sklepu internetowego – wybierz zdrowie i piękno.