Multimasking – łączenie masek do twarzy, czyli jeden zabieg dający wiele korzyści

Multimasking – łączenie masek do twarzy, czyli jeden zabieg dający wiele korzyści

Czy słyszałaś o nowym trendzie dbanie o urodę, czyli multimaskingu? To metoda pielęgnacyjna polegająca na nakładaniu na twarz wielu różnych masek jednocześnie. Dzięki temu ich działanie jest znacznie skuteczniejsze i bardziej dopasowane do potrzeb Twojej skóry. Oto wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą ci wykonać multimasking w domu.

Na czym polega multimasking?

Idea multimaskingu zrodziła się z prostego powodu. Każdy obszar skóry na Twojej twarzy ma zupełnie inne potrzeby. Widać to wyraźnie zwłaszcza u osób, które mają cerę mieszaną. Właśnie dlatego powinno się stosować maski o różnych właściwościach pielęgnacyjnych. Nie trzeba jednak nakładać ich jedną po drugiej. Zamiast tego lepiej jest nałożyć kilka masek jednocześnie, tak, aby ich działanie jak najlepiej posłużyło cerze. Dzięki takiemu trikowi jednym zabiegiem możesz zadziałać na wiele problemów skórnych.

Dla kogo multimasking będzie dobrym rozwiązaniem?

Tej metody pielęgnacji twarzy powinien spróbować niemal każdy. Cera większości z nas nie jest jednolita, dlatego prawie każdy ma pewne problematyczne obszary. Nie zawsze będzie to problem z niedoskonałościami czy przetłuszczaniem. Bywa, że cera w danym miejscu ma tendencję do przesuszania się bądź powstawania podrażnień. Wiele osób zmaga się także z powstawaniem teleangiektazji, potocznie zwanych pajączkami w centralnej części twarzy. Istnieją również obszary bardziej podatne na utratę jędrności oraz powstawanie zmarszczek. Dlatego przed pierwszym multimaskingiem warto dokładnie przyjrzeć się swojej cerze i do każdego obszaru dobrać najlepiej dopasowany kosmetyk. Sposobów na multimasking jest tak wiele, że nie sposób opisać je wszystkie. Dlatego poniżej znajdziesz kilka przykładów, które pomogą Ci ustalić własną kombinację.

Maska na czoło

Przy skórze dojrzałej najlepiej sprawdzą się kremowe maski nawilżające oraz przeciwstarzeniowe. Jeżeli czoło nie jest dla ciebie strefą problematyczną, warto po prostu zastosować dobrą maskę nawilżającą. W przypadku cer nastoletnich na tym obszarze bardzo często występują niedoskonałości, rozszerzone pory oraz nadmierne wydzielanie sebum. Jeżeli tak jest również w Twoim przypadku, zastosuj maskę o właściwościach przeciwtrądzikowych, na przykład na bazie glinki.

Maska pod oczy

U większości osób skóra pod oczami jest cienka, delikatna i wymaga regularnego nawilżania. Dlatego dobrym wyborem niezależnie od wieku będą hydrożelowe płatki pod oczy. Dobrze sprawdzi się także kremowa maska dedykowana do tego obszaru.

Maska na nos

U większości osób na nosie występują zaskórniki zamknięte. Problemem może być również nadmierne wydzielanie sebum. Dlatego na nos najlepiej sprawdzi się maska wykazująca właściwości oczyszczające pory i redukujące przetłuszczanie się skóry. Jeżeli jednak masz problemy z tzw. pajączkami w okolicach nosa, znacznie lepszym pomysłem będzie zastosowanie maski o właściwościach uszczelniających naczynia krwionośne, na przykład z zawartością wyciągu z kasztanowca czy witaminy C.

Maska na policzki

W większości przypadków policzki mają tendencję do przesuszania się. Dlatego tutaj warto zastosować przede wszystkim maski o działaniu silnie nawilżającym, z zawartością kwasu hialuronowego lub naturalnych olejów roślinnych. W przypadku osób z trądzikiem hormonalnym mogą występować aktywne stany zapalne czy zaskórniki. W tym przypadku należy zaaplikować sebostatyczny preparat przeciw niedoskonałościom. Powinien on być jednocześnie na tyle delikatny, aby nie spowodować nadmiernego przesuszania się skóry na tym obszarze.

Maska na brodę oraz żuchwę

Osoby z tak zwanym trądzikiem osób dorosłych mogą mieć problemy z niedoskonałościami w tej strefie, podobnie jak w przypadku policzków. Dlatego tutaj również należy zastosować kosmetyki regulujące pracę gruczołów łojowych oraz wyciszające istniejące stany zapalne. Natomiast osoby z cerą dojrzałą bardzo często mogą mieć problem z utratą jędrności. Wtedy lepiej będzie postawić na maskę przeciwzmarszczkową, która pozwoli zachować twarzy wyrazisty owal.

Maska na szyję i dekolt

W swojej pielęgnacji nie zapominaj także o szyi i dekolcie, gdyż to właśnie one mogą zdradzać wiek. Dlatego regularnie nakładaj maski ujędrniające oraz nawilżające.
Stosując powyższe wskazówki z łatwością uda Ci się ułożyć Twój idealny multimaskig. Efekty stosowanie tej metody przyjdą po dłuższym czasie, ale zdecydowanie warto z nich korzystać. Pamiętaj, że dobierając kosmetyki do multimaskingu, warto wybierać te naturalne, które mają mniejszy potencjał alergizujący. Są też bardziej ekologiczne, na co warto zwrócić uwagę, stosując jednocześnie kilka kosmetyków.