You are currently viewing Krem CC – Co to jest i jak działa?

Krem CC – Co to jest i jak działa?

Kremy CC zostały stworzone z myślą o skórze wymagającej. Skrót CC pochodzi od słów Color Control Cream lub Color Correction Cream. Podobnie jak krem BB jest kosmetykiem korygującym. Wyróżnia się on jednak nieco cięższą konsystencją, przez co zapewnia lepszy poziom krycia. To doskonałe rozwiązanie dla osób z niedoskonałościami, które wybierając swój kosmetyk kolorowy, chcą połączyć efekt tuszowania zmian z pielęgnacją cery. Tak więc krem CC łączy w sobie zalety podkładu oraz pielęgnacyjne właściwości kremów BB. Co jeszcze warto o tym wielofunkcyjnym kosmetyku?

Krem CC – jak go stosować?

Krem CC nie wymaga zastosowanie pod niego bazy. Może być aplikowany bezpośrednio na oczyszczoną skórę. Jednak jeśli zależy Ci na większej ochronie przeciwsłonecznej lub Twoja skóra ma tendencję do przesuszania, warto nałożyć przed makijażem krem nawilżający, krem z filtrem lub odżywcze serum. Krem CC można aplikować, wklepując go palcami, pędzlem do makijażu lub przy pomocy zwilżonej gąbeczki. W razie potrzeby można dołożyć produkt w miejscach problematycznych lub zastosować korektor i utrwalić całość pudrem. Nie jest to jednak koniecznie, więc jeśli lubisz naturalny i świetlisty efekt, pozostaw produkt bez zmatowienia.

Krem CC a BB – czym się różnią?

Właściwości tych dwóch produktów są do siebie dość zbliżone. Zapewne dlatego niewiele osób potrafi sprecyzować, na czym polega różnica między nimi. Otóż krem CC to przede wszystkim kosmetyk kolorowy. Jego głównym zdaniem jest zatuszowanie niedoskonałości i ujednolicenie odcienia skóry. Krem BB natomiast ma nieco mniejszą siłę krycia, za to więcej składników pielęgnujących, które mają pozytywny wpływ na stan cery i subtelnie wyrównuję jej koloryt. Dlatego, jeśli zależy Ci bardziej na efekcie nieskazitelnej skóry, wybierz krem CC. Jeśli natomiast poszukujesz nawilżającej i rozświetlającej formuły, dającej bardzo naturalny efekt, wybierz krem BB.

Naturalne składniki w kremach CC

Osoby z cerą problematyczną bądź wrażliwą powinny zainteresować się kremami CC, opartymi na naturalnych składnikach. Nie tylko nie pogorszą one stanu skóry, ale wręcz mogą pozytywnie wpływać na występujące zmiany. Poza tym za ich pomocą można łatwo ukryć wypryski czy zaczerwienienia, bez stosowania tradycyjnych podkładów opartych na składnikach syntetycznych, które mogą podrażniać, czy przyczyniać się do zaostrzania zmian trądzikowych. W naturalnych kremach CC znajdziemy przede wszystkim mineralne pigmenty, które dają świetne krycie. Oprócz tego znajdziemy tak także woski i oleje roślinne, takie jak olej z pestek winogron, olej słonecznikowy, olej sojowy, czy ze słodkich migdałów. Choć kosmetyki tego typu nie są głównie nastawione na działanie pielęgnacyjne, to zwykle w ich składzie znajdziemy także substancję aktywne, takie jak ekstrakty roślinne czy witaminy. Zwykle w kremach CC znajduje się także SPF, który w przypadku naturalnych produktów będzie oparty na filtrach fizycznych, skutecznie odbijających światło słoneczne.

A czego Ty oczekujesz o swojego kremu korygującego? Przejrzyj naszą ofertę produktów i znajdź kosmetyk idealnie dopasowany do potrzeb swojej cery!