You are currently viewing Kremy BB – czym są i dlaczego warto dołączyć je do swojej codziennej pielęgnacji?
Kremy BB – czym są i dlaczego warto dołączyć je do swojej codziennej pielęgnacji?

Kremy BB – czym są i dlaczego warto dołączyć je do swojej codziennej pielęgnacji?

Kremy BB zyskały popularność w naszym kraju wraz z koreańską pielęgnację. Mało kto jednak wie, że produkty tego typu wcale nie powstały w Azji, a ich historia rozpoczyna się w Europie. Jednak co wpływa na to, że kosmetyk można nazwać kremem BB, na czym polega jego wyjątkowość i czy warto uwzględnić go w swojej pielęgnacji? Poznaj zalety stosowania tego wielofunkcyjnego preparatu!

Kremy BB – jak powstały kosmetyki tego typu?

Cała historia kremów BB rozpoczyna się nie w Azji, a w Niemczech w latach 60. Dermatolog Christine Schrammek poszukiwała produktu, który miałby działanie gojące oraz ochronne, a przy tym tuszował zaczernienia powstałe na skutek leczniczych zabiegów dermatologicznych. Dlatego specjalnie dla swoich pacjentów tworzyła maść, która była doskonałą alternatywą dla fluidu, ponieważ wykazywał działanie pielęgnujące. Jej produkt trafił na rynek, a najbardziej pokochały go kobiety z krajów azjatyckich. W kolejnych dekadach kremy BB stały się w Japonii czy Korei jednym z najpopularniejszych produktów drogeryjnych, a firmy kosmetyczne prześcigały się w opracowywaniu coraz to nowych formulacji. Moda na kremy BB w formie, jaką znamy dziś przybyła do Europy znacznie później niż w krajach azjatyckich, jednak obecnie niemal każda marka kosmetyczna ma je w swojej ofercie.

Czym właściwie jest krem BB?

Skrót BB pochodzi od słów Blemish Balm lub Beauty Balm, co można przetłumaczyć jako balsam na niedoskonałości lub balsam upiększający. I właśnie taka jest funkcja tego kosmetyku. Kremy BB stanowią lżejszą alternatywę dla podkładów. Zwierają także składniki nawilżające, pielęgnacyjne oraz filtry UV. Dlatego są produktem wielofunkcyjnym, który świetnie sprawdzi się u osób ceniących sobie minimalizm oraz naturalny wygląd, a także dla tych, którzy oczekują od kosmetyków kolorowych czegoś więcej niż tylko tuszowania niedoskonałości.

Naturalne kremy BB

Wiele naturalnych marek odpowiadając na potrzeby swoich klientów, również zdecydowało się na wypuszczenie swoich wersji kremów BB. Znajdziemy w nich zwykle naturalne i skuteczne filtry fizyczne, pigmenty mineralne, oleje, woski, oraz ekstrakty roślinne. To wszystko sprawia, że naturalne kremy BB są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z problemami skórnymi czy szukających kosmetyków przeciwstarzeniowych.

Krem BB a krem CC – czym się różnią?

Krem CC, czyli Color Control Cream lub Color Correction Cream to kosmetyk łączący w sobie zalety kremu BB oraz podkładu. Ma właściwości pielęgnujące, ale przy tym mocniejsze krycie. Dlatego, jeśli Twoim priorytetem jest zamaskowanie niedoskonałości, krem CC będzie lepszym wyborem. Jeśli natomiast szukasz kosmetyku o lżejszej konsystencji i dającego bardziej naturalny efekt na skórze, wybierz krem BB.

Jak stosować krem BB?

Kosmetyk zastępuje kilka innych produktów, więc jego stosowanie jest naprawdę proste. Zamiast nakładać krem nawilżający, filtr UV, a następnie podkład, wystarczy, że rozprowadzisz jeden produkt na oczyszczonej skórze. Jeśli potrzebujesz intensywniejszej pielęgnacji, możesz pod krem BB zaaplikować także serum lub esencję.
Krem BB najlepiej jest rozprowadzić i wklepać delikatnie krem palcami. Zwykle produkty tego typu mają świetliste wykończenie. Jeśli jesteś zadowolona z tego efektu, możesz na tym etapie poprzestać. Taki promienny, nieprzypudrowany look będzie świetnym wyborem zwłaszcza na lato, gdy nie chcesz obciążać cery zbyt wieloma produktami. Możesz także po zaaplikowaniu kosmetyku zastosować korektor oraz zmatowić cerę pudrem. W obu wydaniach krem BB będzie wyglądał świetnie!