You are currently viewing Naturalny lifting – masaż twarzy z wykorzystaniem olejów

Naturalny lifting – masaż twarzy z wykorzystaniem olejów

Naturalne sposoby wygładzania zmarszczek mają ogromne rzesze zwolenników. Choć wydałoby się, że zabiegi z wykorzystaniem botoksu wyprą całkowicie masaże twarzy, to jednak nieinwazyjne techniki odmładzania zyskują coraz większą popularność.

Masaż twarzy Kobido

Przykładem tego może być masaż Kobido, który obecnie znajduję się w ofercie niemal większości gabinetów kosmetycznych czy Spa. Terapia z jego wykorzystaniem jest jednak dość kosztowana i wymaga częstych wizyt w salonie. Na szczęście nie musisz wydawać fortuny, aby naturalnie odmłodzić swoją skórę. Zamiast tego wprowadź elementy masażu do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić!

W ofercie specjalistycznych gabinetów znajdziemy laseroterapie, ostrzykiwania, a także zabiegi z wykorzystaniem skalpela. Dlaczego zatem nieinwazyjny masaż twarzy może być lepszym wyborem? Po pierwsze jest w pełni bezpieczny, a efekty, choć przychodzą wolniej, są naturalne i nie zmieniają drastycznie rysów oraz proporcji twarzy. Przykładem tego, jak doskonałe jest to narzędzie, są mieszkanki krajów azjatyckich, w których techniki masażu są powszechnie stosowane. Z wiekiem mięśnie tracą swoją elastyczność oraz zdolność do rozkurczania czego efektem są kurze łapki czy poprzeczne zmarszczki na czole. Masaż pozwala wygładzić mięśnie i przywrócić twarzy młodzieńczy wygląd. Oprócz tego ruchy stosowane w masażu pobudzają krążenie, zmniejszają opuchliznę i zwiększają produkcję kolagenu.

Masaż twarzy Gua Sha i roller do twarzy

Masaż twarzy możemy wykonać zarówno własnymi dłońmi, jak i z użyciem przyrządów. Popularnym narzędziem jest jadeitowy roler. To wałeczek wykonany z naturalnego kamienia, umieszczony na wygodnej rączce. Inną opcją jest wykorzystanie kamienia do masażu twarzy zwanego Gua Sha. Działa on nieco silniej, ponieważ można mocniej docisnąć go do skóry. Masażery są opcjonalne, natomiast preparaty, które zapewnią poślizg to absolutny must-have. Dzięki nim dłonie lub kamień będą gładko sunąć po skórze i nie będą jej rozciągać. Do tego celu świetnie sprawdzą się naturalne oleje. Zapewnią one odpowiedni poślizg, a także natłuszczą i dodatkowo odżywią skórę. Aby zabieg miał silniejsze działanie anti-aging , warto wybrać oleje o właściwościach przeciwzmarszczkowych. Dobrze sprawdzi się olej z dzikiej róży, olej z awokado, olej z pestek malin, olej z kiełków pszenicy, czy olej marula.

Jak wykonać masaż twarzy w domu?

W masażach twarzy najważniejsza jest systematyczność. Poświęć na nie codziennie kilka minut, a już po kilku tygodniach zobaczysz pierwsze efekty. Jeśli masz problemy z opuchniętą twarzą lub workami pod oczami, może się okazać, że rezultat zauważysz tuż po pierwszym masażu. Zabieg możesz wykonać rano lub wieczorem, zawsze na oczyszczonej skórze twarzy.

Rozprowadź niewielką ilość wybranego olejku na twarz, szyje oraz dekolt. Niezależnie od tego, czy korzystasz z masażera, czy swoich dłoni, zasada jest ta sama. Ruchy należy wykonywać zgodnie z kierunkiem ułożenia mięśni na twarzy, czyli od jej środka do boków. Pamiętaj, że kamień lub palce muszą gładko sunąć po skórze, a nie ją rozciągać. Zacznij masaż od czoła, następnie policzki, nos broda. Nie zapominaj także o szyi oraz dekolcie. Jeżeli stosujesz masażer, po prostu przesuwaj nim wzdłuż czoła, następnie od nosa do policzków, od brody do boku żuchwy. Szyję masuj od obojczyków do podbródka, omijając przy tym okolicę tarczycy. Na dekolcie przesuwaj masażer od mostka w stronę ramienia. Jeżeli korzystasz z własnych dłoni, możesz w ten sam sposób wykonać ruchy głaskające, rozcierające, a także na końcu delikatnie oklepać wszystkie obszary opuszkami palców.

To podstawowe techniki, ale jeśli chcesz skorzystać z bardziej zaawansowanych metod, możesz poszukać swojej ulubionego schematu masażu, jednak nie jest to konieczne. Nawet kilka minut dziennie ma szansę zaowocować młodszym wyglądem lub opóźnić pojawienie się pierwszych zmarszczek. Co ważne, masaż twarzy jest opcją tanią i bezpieczną, warto wypróbować ją na własnej skórze!