Naturalnie piękne i zdrowe stopy – Jak o nie zadbać?

W miesiącach letnich na ulicach królują sandałki i klapki. Dlatego, wiele osób poddaje się kosztownym zabiegom pedicure w salonach. Nie zawsze jednak jest to konieczne. Zobacz, co możesz zrobić w zaciszu własnego domu, aby Twoje stopy wyglądały pięknie nie tylko latem.

Zabieg Spa, który przygotuje Twoje stopy na lato

Jeśli chcesz włożyć odkryte buty, ale Twoje stopy potrzebują intensywnej regeneracji, zastosuj ten prosty, pielęgnacyjny rytuał. Potrzebne Ci będą:

  • Gruboziarnisty peeling solny
  • Ziołowa sól do stóp
  • Delikatna tarka do stóp, lepiej zrezygnować z tych metalowych, ponieważ są one zbyt inwazyjne
  • Patyczek do skórek
  • Żel do usuwania skórek
  • Naturalny lakier do paznokci
  • Pilniczek
  • Obcinacz do paznokci
  • Krem do stóp

Jak wykonać zabieg krok po kroku?

Przygotuj kąpiel do stóp. Rozpuść ziołową sól w lekko ciepłej wodzie i mocz w niej nogi przez kilkanaście minut. Następnie dokładnie osusz stopy. Weź tarkę do stóp i ostrożnie opracuj najbardziej zgrubiałe miejsca. Nie warto tu przesadzać, aby podeszwy stóp nie stały się zbyt wrażliwe, co może być odczuwalne zwłaszcza podczas bosych spacerów po plaży. Następnie wygładź całość, wykonując dokładny masaż przy użyciu peelingu. Zmyj peeling, wytrzyj stopy i rozpocznij opracowywanie paznokci. Nałóż na skórki żel i pozostaw na kilka minut, by rozpuścił martwy naskórek. W tym czasie obetnij paznokcie. Nie zaokrąglaj brzegów i nie skracaj płytki zbyt mocno, aby uniknąć wrastania. Brzeg wyrównaj delikatnie pilniczkiem. Usuń pozostały pył i nałóż ulubiony lakier do paznokci. Kiedy wyschnie, zastosuj także krem. Twoje stopy są gotowe na lato! Taki zabieg warto powtarzać co kilka tygodni.

Jak zadbać o stopy każdego dnia?

O stopy warto dbać każdego dnia, dzięki temu gładka i miękka skóra pozostanie z Tobą na dłużej. Codziennie po kąpieli dokładnie wytrzyj stopy, uwzględniając przestrzenie międzypalcowe, aby zmniejszyć ryzyko powstania grzybicy. Na noc aplikuj regenerujący krem do stóp. Jeśli masz tendencję do nadpotliwości, zastosuj rano dezodorant do stóp, który zwiększy Twój komfort w ciągu dnia. Oprócz tego wybieraj obuwie z dobrej jakości przewiewnych materiałów. Jeśli masz zakryte buty, zakładaj do nich skarpety z naturalnych włókien np. bawełny czy bambusa.

Kiedy konsultacja ze specjalistą jest konieczna?

Kiedy Twój problem nie jest tylko kwestią kosmetyczną, koniecznie zwróć się do podologa, podiatry lub dermatologa i nie wykonuj żadnych zabiegów na własną rękę. Wrastające paznokcie, brodawki wirusowe, bolesne odciski, grzybica, czy owrzodzenia to problemy, które nie znikną samoistnie, a jedynie mogą się pogłębiać. Dlatego, nigdy nie zwlekaj z wizytą u specjalisty i obserwuj wszystkie niepokojące zmiany.