You are currently viewing Bańka antycellulitowa do masażu — naturalny sposób na gładką skórę latem

Bańka antycellulitowa do masażu — naturalny sposób na gładką skórę latem

Zabiegi antycellulitowe w profesjonalnych salonach są skuteczne, ale potrafią kosztować fortunę. Efekt gładkiej skóry możesz jednak uzyskać również, stosując terapię domową. Wszystko, czego potrzebujesz to dobrej jakości olejek do masażu oraz bańka antycellulitowa. Jak jej używać i jakie efekty możesz osiągnąć? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Bańka antycellulitowa — jak ją stosować?

Bańka antycellulitowa to narzędzie do masażu wykorzystujące próżnię. Zassanie tkanek znacznie intensyfikuje efekty zabiegu, poprzez wytworzenie podciśnienia. Taki rodzaj terapii jest również znany, jako masaż bańką chińską i jest wykorzystywany nie tylko w kosmetologii, ale również fizjoterapii oraz medycynie alternatywnej. Bańki stosowane w masażu domowym są wykonane z gumy bądź silikonu. Są dosyć elastyczne, dzięki czemu po ich ściśnięciu z łatwością zasysają skórę. Wykonanie masaży bańką samodzielnie nie jest trudne, jednak, aby osiągnąć pożądany efekt, nie wolno zapominać o regularności.

Bańka do masażu — przeciwwskazania

Chociaż zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny, to nie niektórych przypadkach odradza się wykonywania go. Z pewnością z masaży bańką powinny zrezygnować kobiety w czasie ciąży. Zabieg ten, jak każdy masaż może również negatywnie wpłynąć na choroby dermatologiczne czy aktywne stany zapalne. Z masaży bańką powinny zrezygnować również osoby mające problemy z żylakami, krzepnięciem krwi czy skórą naczyniową. Przeciwwskazaniem jest także miesiączka, gdyż zabieg jest dość intensywny i może powodować dyskomfort. Zabiegu nie powinny też wykonywać osoby z nadciśnieniem, chorobami układu krążenia, autoimmunologicznymi czy nowotworowymi. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem terapii z bańką chińską.

Jak przeprowadzić zabieg?

Masaż bańką antycellulitową najlepiej wykonać na czystej skórze po kąpieli. Obszary, które zostaną poddane zabiegowi, muszą koniecznie zostać odpowiednio natłuszczone, aby umożliwić bańce odpowiedni poślizg. Warto wybrać naturalny olejek antycellulitowy, który dodatkowo zintensyfikuje działanie masażu. Aby bańka była bardziej elastyczna, można zanurzyć ją na chwilę w ciepłej wodzie, jednak jest to zależne od narzędzia, jakie stosujesz. Przystaw bańkę do ciała nad kolanem. Ściśnij ją, by zassała skórę. Pamiętaj, aby nie robić tego zbyt mocno, ponieważ może do spowodować powstanie krwiaków czy siniaków. Bańkę należy przesuwać od kolana do góry. Przy pachwinie należy ją odessać i powtarzać czynność, aż cały obszar nie zostanie wymasowany. Masaż można wykonać także na innych partiach ciała, np. na brzuchu. Zwłaszcza podczas pierwszych zabiegów występuje lekki dyskomfort, co nie powinno być powodem do niepokoju. Jeżeli skóra po masażu jest zaczerwieniona, to znak, że nastąpiło przekrwienie i zabieg został wykonany prawidłowo.

Efekty po masażu bańką antycellulitową

Masaż bańką usprawnia przepływ limfy i redukuje obrzęki, co można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Regularne masaże mogą przyczynić się do zmniejszenia widoczności, cellulitu, a nawet rozstępów. Skóra staje się napięta, sprężysta i bardziej gładka. W obszarach, które były poddane zabiegowi, można zauważyć także redukcję tkanki tłuszczowej i efekt wyszczuplający. Jednak takie rezultaty osiąga się dopiero po kilkunastu zabiegach.