You are currently viewing Jak się pozbyć cellulitu? Naturalny krem na cellulit

Jak się pozbyć cellulitu? Naturalny krem na cellulit

Cellulit, potocznie zwany skórką pomarańczową, to zmora wielu kobiet. Bywa uciążliwy zwłaszcza w letnie miesiące, gdy chcemy założyć szorty czy kostium kąpielowy. Dlatego firmy kosmetyczne prześcigają się w opracowywaniu coraz to nowych receptur, mających na celu stworzenie kosmetyku, który wygładzi skórę i sprawi, że nierówności staną się tylko wspomnieniem. Zatem jakie kremy warto stosować w walce z cellulitem? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!

Czym w ogóle jest ten cellulit?

Aby móc skutecznie walczyć z cellulitem, najpierw trzeba zdać sobie sprawę z tego, czym jest. Nierówności, które są widoczne oraz wyczuwalne na powierzchni skóry są wynikiem rozrostu komórek tłuszczowych. Zwiększenie ich objętości powoduje uciskanie naczyń limfatycznych oraz krwionośnych, przez co nie są one w stanie właściwie wydalać produktów przemiany materii i toksyn. Brzmi groźnie, jednak w rzeczywistości jest to zjawisko, które może dotyczyć nawet 90% kobiet. Dlatego skórka pomarańczowa coraz częściej jest określana jako trzeciorzędowa cecha płciowa u kobiet, podobnie jak zaokrąglone biodra lub bardziej rozwinięta w stosunku do mężczyzn rozwinięta tkanka tłuszczowa. Dlatego skórki pomarańczowej nie należy demonizować.

Skąd bierze się cellulit?

Główną przyczyną jego powstawania nie jest jedynie nadmiar tkanki tłuszczowej. Kobiety o niskiej masie ciała również mogą mieć cellulit. Oczywiście nadwaga oraz niezdrowa dieta, bogata w przetworzone produkty, może potęgować problem, jednak nie jest jego bezpośrednią przyczyną. Powodem powstawania skórki pomarańczowej są żeńskie hormony płciowe oraz ich wpływ na tkanki. Widoczność cellulitu wzrasta również wraz z wiekiem, kiedy produkcja włókien kolagenowych spada, co sprawia, że skóra staje się mniej jędrna i napięta.

Najlepszy krem na cellulit – czy zadziała?

Skóra jest zbudowana tak, aby stanowiła naturalną barierę ochronną dla ludzkiego organizmu. Dlatego wszystkie preparaty, jakie nią nałożysz, zadziałają jedynie powierzchownie. Komórki tłuszczowe znajdują się w tkance podskórnej, a więc poza zasięgiem działania preparatów. Dlatego stosowanie samego kremu nie wystarczy, aby pozbyć się problemu.

Krem na cellulit – czy zatem nie warto go stosować?

Wręcz przeciwnie! Odpowiednie nawilżenie skóry to postawa. Dzięki temu unikniesz przesuszenia, a także wspomożesz działanie innych zabiegów. Nawet w zaciszu własnego domu możesz wypróbować wiele skutecznych metod, takich jak bańki chińskie, dermorolery, szczotki czy różnego typu masażery. Stymulują one prawidłowy przepływ limfy, pomagają pozbyć się obrzęków i wspomagają produkcję kolagenu. Jednak, aby skóra dobrze znosiła taką antycellulitową terapię, jej właściwa pielęgnacja jest konieczna. Nie należy jedynie traktować jej jako całkowite rozwiązanie problemu.

Czego szukać w preparatykach na cellulit?

Świetnym wyborem będą naturalne kremy i balsamy. Opierają się one na olejach oraz masłach roślinnych, dzięki czemu natłuszczają skórę i przywracają jej elastyczność. Warto poszukiwać w nich także składników oraz ekstraktów, wspomagających walkę z cellulitem. Dobrze sprawdzą się kosmetyki zawierające:

  • wyciąg z bluszczu,
  • kofeinę,
  • algi morskie,
  • L-karnitynę,
  • olejek cynamonowy,
  • ekstrakt z chili,
  • wąkrotę azjatycką,
  • miłorząb japoński.

Ważne jest także, aby stosować krem regularnie. Najlepiej robić to rano i wieczorem, a przynajmniej raz dziennie po kąpieli. Dzięki temu zadbasz o codzienną porcję nawilżenia, a Twoja skóra będzie miękka i odżywiona.

Jak się pozbyć cellulitu?

Jak już było wspomniane na początku, cellulit jest całkowicie naturalną rzeczą. Dlatego powróci, gdy tylko przerwiesz stosowaną kurację. Mimo tego gładka skóra jest marzeniem wielu kobiet, dlatego warto wiedzieć, co można zrobić, by zminimalizować problem. Ważne jest utrzymywanie właściwej masy ciała i odpowiednie nawodnienie organizmu. Do tego dobrze dobrana do skóry, najlepiej naturalna, pielęgnacja oraz zabiegi, które możesz wykonać również w domu. Cellulit nie zniknie z dnia na dzień, a na efekty trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Jednak z pewnością Twoja skóra stanie się gładsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna.