You are currently viewing Naturalna ochrona przeciwsłoneczna latem – czego nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce?

Naturalna ochrona przeciwsłoneczna latem – czego nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce?

Lato tuż tuż, a drogeryjne półki zaczynają wypełniać kremy z filtrem. Choć wielu osobom kojarzą się głównie z wakacjami i plażą, to tak naprawdę ochrona przeciwsłoneczna powinna być stosowana przez cały rok. Co zatem warto mieć w swoje kosmetyczne nie tylko w letnie miesiące? Poniżej znajdziesz kilka propozycji sprawdzonych produktów!

Dlaczego ochrona przeciwsłoneczna jest tak ważna?

Wiele osób nie stosuje kremów z filtrem i przez dłuższy czas wystawia się na słońce, ponieważ lubi efekt opalonej skóry. Niestety, promieniowanie UV przyczynia się do wcześniejszego starzenia się cery, tworzenia się zmarszczek oraz przebarwień. Poza tym poparzenia słonecznie znacznie zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwory skóry. Dlatego, jeśli chcesz, by Twoja cera była piękna i zdrowa, zrezygnuj z opalania na zewnątrz czy w solarium. Jeśli kochasz efekt skóry muśniętej słońcem, wybierz samoopalacz lub zdecyduj się na opalanie natryskowe.
Skoro już wiesz, że ochrona przed promieniowaniem UV jest niezbędna, pora wskazać przydatne produkty.

Krem z filtrem UV

Zabieraj go nie tylko na plaże. Stosuj krem z filtrem do ciała, kiedy wybierasz się na spacer w słoneczny dzień, na przyjęcie na świeżym powietrzu, czy na rower. Zawsze chroń odsłonięte części ciała przed poparzeniem słonecznym.
Ochrona twarzy to już nieco bardziej skomplikowany temat. Osoby, które nie stosują makijażu, mają ułatwione zadanie, ponieważ z łatwością mogą zaaplikować krem ponownie w ciągu dnia. Jest to ważna kwestia, ponieważ krem z filtrem, jak wszystko po kilku godzinach ściera się z twarzy, spływa z wraz z potem i traci swoje właściwości ochronne. Dlatego, dla osób, które regularnie się malują, potrzebna jest dodatkowa ochrona.

Puder z filtrem UV

To bardzo wygodne rozwiązanie, jednak nie jest to zamiennik kremu z filtrem. Najpierw należy nałożyć krem przeciwsłoneczny lub opcjonalnie bazę pod makijaż z filtrem UV. Następnie wykonaj makijaż tak, jak robisz to zazwyczaj, jednak do zagruntowania podkładu użyj specjalnego pudru. W ciągu dnia możesz dokładać produkt, aby mieć pewność, że zapewniasz swojej cerze odpowiednią ochronę, a przy tym nie niszczysz makijażu.

Pomadka z filtrem UV

Nie zapominaj także o ustach. One również są narażone na negatywne działanie promieni słonecznych. Aby zbadać o ich ochronę i opóźnić powstawanie zmarszczek, stosuj pomadkę z filtrem UV. Zapewni ona Twoim ustom nawilżenie, a oprócz tego możesz z łatwością aplikować ją wielokrotnie w ciągu dnia.

Sztyft z filtrem UV na pojedyncze zmiany

Znamiona barwnikowe, czyli potocznie zwane pieprzyki, wymagają szczególnej ochrony. Wystawianie ich na szkodliwe działanie promieniowania UV może spowodować transformację tych łagodnych zmian w złośliwe zmiany nowotworowe. Dlatego, by je chronić, wyposaż się także w sztyft z filtrem. Ma on gęstą formułę i doskonale zabezpiecza niewielkie obszary skóry. Z nim przebywanie na zewnątrz w słoneczne dni z pewnością będzie bezpieczniejsze.
Pamiętaj, że kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym nie zapewniają stuprocentowej ochrony. W miarę możliwości staraj się unikać zbyt długiego przebywania na słońcu. Przed wyjściem zakładaj okulary przeciwsłoneczne, kapelusz z dużym rondem lub czapkę z daszkiem. Przestrzegając tych zasad, będziesz nie tylko mogła cieszyć się młodszą skórą, ale także zmniejszysz ryzyko wystąpienia groźnych schorzeń. Dlatego, korzystaj ze słońca, ale z rozwagą!