You are currently viewing Gąbka konjak – delikatny i naturalny sposób mycia twarzy

Gąbka konjak – delikatny i naturalny sposób mycia twarzy

Gąbka konjak to świetny gadżet do mycia twarzy. Dlatego każda zwolenniczka naturalnej pielęgnacji powinna mieć ją swojej kosmetyczce. Z czego jest wykonana, jak ją stosować, i jakie może przynieść korzyści dla Twojej skóry? Oto co warto wiedzieć o tym produkcie!

Gąbka konijac do mycia twarzy – co to jest?

Gąbkę konjak wykonuje się z byliny pochodzącej z Azji o tej samej nazwie. Roślina jest nie tylko bogata wiele witamin i minerałów, ale także ma odczyn zasadowy, co utrudnia rozwój bakterii. Gąbkę konjak znajdziemy w wielu wersjach dedykowanym różnym problemom skórnym. Możemy wybrać zarówno mniejszą gąbkę do twarzy, jak i większą wersję, która doskonale sprawdzi się do ciała.

Jak używać gąbki konjak?

Po pierwsze warto wybrać gąbkę odpowiednią dla swojego typu cery. Do cer mieszanych oraz trądzikowych doskonale sprawdzi się wersja z zieloną glinką lub węglem aktywnym, która wspomoże oczyszczanie twarzy. Dla cer dojrzałych dobrze sprawdzi się wersja z zieloną herbatą lub aloesem. Natomiast cery suche i wrażliwe powinny wypróbować gąbkę wzbogaconą białą glinką. W każdym przypadku sprawdzi się także naturalny konjak bez dodatków.
Gąbkę konjak można stosować tylko i wyłącznie po zmoczeniu. Staje się ona wtedy mięciutka i bardzo delikatna. Należy równie pamiętać o tym, by dokładnie ją odcisnąć.
Jeżeli twoja twarz nie wymaga głębokiego oczyszczenia lub nie masz na sobie makijażu, możesz zastosować gąbkę zupełnie solo. W przeciwnym razie warto wybrać delikatny preparat do mycia twarzy. Pamiętaj, aby nakładać niewielką ilość, ponieważ gąbka intensywnie go spieni. Gąbką należy wykonywać delikatny masaż okrężnymi ruchami. Ze względu na delikatne działanie czynność tą można powtarzać każdego dnia.
Po zakończeniu oczyszczenia twarzy należy dokładnie ją opłukać w chłodnej wodzie, starannie odcisnąć i pozostawić w przewiewnym miejscu do wyschnięcia.

Gąbka konjak — efekty stosowania

Regularne stosowanie gąbki konjak pozwala efektywnie, a zarazem bardzo delikatnie oczyścić skórę i złuszczyć martw naskórek. Dzięki temu skóra staje się gładka, nabiera zdrowego kolorytu, ale nie jest narażona na podrażnienia. Jeśli gąbkę będziesz stosować do ciała, zmniejszasz ryzyko powstawania wrastających po depilacji włosków.

Gąbka konjak — opinie

Gąbkę konjak pokochało mnóstwo kobiet na całym świecie ze względu na jej delikatne działanie. Kąpiel lub wieczorne mycie twarzy z użyciem tego produktu zmienia zwykłą czynność w relaksujący rytuał. Ponieważ gąbka konjak nie jest inwazyjna dla skóry, może być stosowana nawet w przypadku cer wrażliwych oraz naczyniowych. Może być używana nawet przez dzieci. Warto wspomnieć też, że konjak jest produktem ekologicznym, naturalnym i odpowiednim dla wegan. A kiedy Twoja gąbeczka już się zużyje, możesz zakopać się w ogrodzie bez szkody dla środowiska lub włożyć do doniczki, aby pomagała roślinom zatrzymać wodę.